webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

11 finansiālie mērķi, kas Tevi iedvesmos pārmaiņām June 19, 2017

overdrafts un kredītlīnijaŠķiet, ikvienam skaidrs, cik liela nozīme veiksmīgas personīgo finanšu pārvaldīšanā ir mērķu noteikšanai. Turklāt, lai stratēģija būtu patiešām efektīva, mērķus vajadzētu ik pa laikam pārskatīt, lai ieviestu nepieciešamās korekcijas.

Mērķi ir kaut kas vairāk par sapņiem un vēlmēm – tie iekļauj arī skaidru rīcības plānu, kā vēlamo panākt.

Ja nekad iepriekš neesi domājis par saviem finansiālajiem mērķiem, ir laiks to sākt darīt. Iedvesmai piedāvājam mērķus, kas varētu būt aktuāli daudziem.

Atmaksā kredītus

Mūsdienās overdrafts un kredītlīnija ir izplatīta parādība. Protams, tas var atvieglot ikdienu, taču, ja vēlies sasniegt finansiālo stabilitāti, kredītu atmaksai jākļūst par prioritāti. Tātad, sastādot budžeta plānu, kredīta atmaksai vajadzētu atvēlēt vairāk kā minimālo maksājumu.

Krāj savām vecumdienām

Ja vēlies noteikt ilgtermiņa mērķi, labs variants ir pievērsties iemaksām izvēlētajā pensijas plānā. Ja tādai sistēmai neuzticies, uzkrājumu vari veidot pats, tikai tad gan jāsaglabā motivācija, lai uzkrājumu laika gaitā neiztērētu citām vajadzībām.

Izveido stabilu ārkārtas fondu

Ierasts domāt, ka ārkārtas fonda izveide vairāk ir īstermiņa mērķis, kas kalpo kā labs risinājums neplānotu tēriņu gadījumā. Taču šādam mērķim ir arī daudz ilgtermiņa ieguvumu – piemēram, pietiekams uzkrājums var mazināt stresu darba zaudējuma vai ienākumu samazināšanās gadījumā.

Izvēlies piemērotāko apdrošināšanu

Labs mērķis var būt arī situācijai un dzīvesveidam atbilstoša apdrošināšanas polise. Protams, pirms tam jāizvērtē, par kādiem riska segumiem vērts maksāt, lai sabalansētu ieguvumus ar ieguldījumu.

Iemācies iztikt ar mazāk līdzekļiem, kā nopelni.

Cilvēkam, kurš pieradis dzīvot no algas līdz algai, labs mērķis var būt iemācīties palielināt ienākumu un izdevumu attiecību. Kad tas apgūts, tālāk jau var izvirzīt citus mērķus – jo ir ‘’atrasti’’ līdzekļi, ar kuriem tos sasniegt.

Atbrīvojies no atkarības

Tas ir labs mērķis pats par sevi, taču, protams, attiecas arī uz finansēm. Jebkura atkarība var būt liels šķērslis ceļā uz finansiālo mērķu sasniegšanu, tādēļ ieteicams darīt visu, lai no tās atbrīvotos.

Plāno darīt to, kas patīk vislabāk

Stabila finansiālā situācija var iedvesmot mainīt darbības jomu un sākt nodarboties ar to, kas patiešām patīk, neuztraucoties par to, ka nodarbe ir mazāk ienesīga.

Nodarbojies ar labdarību

Ja Tev ir sapnis palīdzēt sociāli mazāk aizsargātajai sabiedrības daļai vai kā citādi šo pasauli padarīt labāku, par teicamu mērķi var kļūt šīs ieceres īstenošana dzīvē.

Ieguldi savu bērnu nākotnē

Gudrs mērķis ir arī rūpes par bērnu nākotni, piemēram, uzkrājuma veidošana izglītībai. Šim nolūkam vari izmantot gan dažādos banku piedāvātos risinājumus, piemēram, atvērt krājkontu vai depozītu, taču tik pat labi naudu vari nolikt privātajā kontā vai mājas seifā.

Ieguldi savā izglītībā

Skaidrs, ka mācīties nekad nav par vēlu un zināšanas ir spēks. Iespējams, arī Tev ir vēlme vai vajadzība palielināt konkurētspēju darba tirgū vai papildināt savas zināšanas interesējošā jomā, taču līdz šim tam ir pietrūkuši līdzekļi. Neatmet visam ar roku un sāc veidot uzkrājumu, lai sasniegtu šo mērķi!

Plāno iegādāties vai iekārtot savu sapņu māju

Bet, iespējams, Tu sapņo par labiekārtotu ģimenes māju. Ja tā, tad lai par Tavu mērķi kļūst mājas iegāde vai tās labiekārtošanas darbi, ja mājoklis jau ir Tavā īpašumā.

Neatkarīgi no tā, kādi ir Tavas vēlmes un sapņi, skaidri noteikti mērķi palīdzēs vēlamo pārvērst par reālo. Galvenais meklēt iespējas un pusceļā nezaudēt motivāciju.