webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Aizdomas par nagu sēnīti? Steidzami pie dermatologa! March 30, 2016

dermotologsNagu sēnīte ir ļoti nepatīkama problēma, kas prasa ilgstošu ārstēšanos, bet saķert šo kaiti var vieglāk par vieglu, ja ignorējam higiēnas normas. Arī es biju tik pārgalvīga un neuzmanīga, ka, apmeklējot publisko baseinu un saunu, tomēr saķēru nagu sēnīti.

Parasti jau es lietoju gumijas čības un tikai savus dvieļus, bet gadījās kāda reizes, kad higiēnai nepievērsu pienācīgu uzmanību. Un laikam pietika ar šīm dažām reizēm, lai par sodu es saņemtu nagu sēnīti. Tas bija ļoti nepatīkami.

Kad man radās aizdomas par šo saslimšanu, uzreiz metos internetā meklē informāciju, no kuras biju šokā, jo tur teikts, ka dažiem pacientiem sēnīti nākas ārstēt patpus gadu. Tāpēc es uzreiz pieteicu vizīti pie dermatologa mājas lapā vca.lv, lai pēc iespējas ātrāk sāktu atbilstošu ārstēšanu.

Dermatologs pēc apskates un analīžu veikšanas, kas apstiprināja nagu sēnītes klātbūtni, apgalvoja, ka man tik ilga ārstēšana nebūšot vajadzīga, jo esmu laicīgi noreaģējusi, sēnīte vēl nav izplatījusies uz visiem nagiem, skarti bija tikai divi.

Man izrakstīja vairākas zāles, kas bija regulāri jālieto sešas nedēļas. Pēc tam atkal bija jāapmeklē dermatologs, lai pārliecinātos, ka notiek atveseļošanās. Man tā tiešām bija, ārsts ieteica profilakesi zāles lietot vēl dažas nedēļas, lai būtu pārliecināts, ka sēnīte neatsāks augt.

Kopš šīs nepatīkamās pieredzes ļoti lielu uzmanību pievēršu higiēnas pasākumiem, lai atkal neinficētos ar nagu sēnīti vai kādām citām parazitārām slimībām. Labi gan, ka ir dermatologs, kurš pārzina šīs kaites un prot tās ārstēt, tomēr labāk ir ar tām nesaskarties.

Lai izvairītos no nagu sēnītes, publiskās vietās vienmēr jālieto apavi un tikai savs dvielis. Jāpievērš uzmanība arī savu apavu kopšanai un regulārai maiņai. Sasvīduši, slapji, pārāk cieši un neelpojoši apavi var veicināt sēnītes augšanu.

Nagu sēnīte var pielipt arī no kāda ģimenes locekļa, kuram tā ir, bet kurš tam nepievērš uzmanību. Tāpēc arī mājās vajadzētu ievērot atbilstošu higiēnu.


Tags: Categories: Uncategorized