webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Autokrēsliņi un to drošība March 3, 2015

autosēdeklīši Tiem, kas dzimuši pirms atmodas laika, ir grūti iedomāties to, ka mūsdienās ir obligāta nepieciešamība pēc bērnu autosēdekļiem un, ka to nepieciešamība ir ierakstīta pat ceļu satiksmes noteikumos. Šajā gadījumā jāatgādina tas, ka tehnoloģijas ir attīstījušās neiedomājamā ātrumā un veidā un arī automašīnas ir kļuvušas daudz advancētākas un arī ātrākas, kas palielina risku, ka kādam var kāja uz gāzes pedāļa palikt smagāka un izraisīt avāriju ar cietušajiem, kuru starpā var būt arī bērni. To neviens nevēlas, tādēļ ir pat tādas valstis, kur bērni netiek palaisti mājās pēc dzimšanas, ja vecākiem nav nodrošināta iespēja mazuli pārvest mājās autokrēsliņā, kaut vai tādā, kas ir aizlienēts no kāda cita, kamēr nav nopirkts pašiem savs.

Autokrēsliņu lietošana

Daudziem šķiet ļoti vienkārši – nopērk sēdeklīti, ieliek to mašīnā, krēsliņā ieliek bērnu, piesprādzē un brauc prom. Viss nav tik elementāri, kā šķiet sākumā. Protams, ka tas nav arī nekas sarežģīts, bet ir daži noteikumi, kas noteikti jāzina jaunajiem vecākiem, pirms krēsla iegādes:

  • Autokrēsliņi ir jāizmanto līdz pat laikam, kad bērns ir sasniedzis 1.50 m garumu;
  • Tie ir vajadzīgi no bērna pašas pirmās dienas, kad jābrauc mājās no dzemdību nama;
  • Pirmos 3 mēnešus nav ieteicams autosēdeklī pavadīt ilgāku laiku par 20 – 30 minūtēm;
  • No 3 mēnešu līdz gada vecumam, ieteicamais laiks, ko bērnam pavadīt autosēdeklītī ir no 1 – 2 stundām;
  • Ir jāatrod visērtākā poza mazulim, kurš sēž autokrēsliņā, pretējā gadījumā, bērna muskuļi ir sasprindzināti un var rasties dažādas problēmas nākotnē ar bērna pareizu fizisko attīstību.

Noteikti jāatceras tas, ka autokrēsliņi ir jāizmanto pat tad, kad paredzēts nobraukt vien dažus kilometrus līdz tuvākajam veikalam, kas daudziem varētu likties apgrūtinoši un nevajadzīgi. Bērna drošība ir pirmajā vietā un maize un piens no veikala plauktiem nepazudīs.

Braukšanas virzienā vai pret to?

Autokrēsliņi automašīnā ievietojas divos dažādos veidos – braukšanas virzienā un pret to. To, kā ir novietojams autosēdeklis, noteikti uzzināsiet veikalā, kurā to iegādāsieties, kā arī autokrēsliņa instrukcijā. Starp citu – šajā pašā instrukcijā ir iespējams uzzināt to, vai konkrētais autokrēsliņš ir pieejams Jums piederošās markas automašīnai. Nevajag domāt, ka autokrēsliņa novietojums ko maina bērna ērtumā, atrodoties krēslā. Ja bērns ir lielāko daļu laiku pavadījis ar skatu braucot pretējā virzienā, tad viņš nemaz nezin kā ir savādāk. Virzienus var mainīt tad, kad ir vajadzība pēc jauna autokrēsliņa.

Meklē vēl preces bērniem un ikdienai Amia.lv interneta veikalā!