webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Automašīnu apdrošināšana June 10, 2015

auto apdrosinasanaVēlamo lietu šajā dzīvē ir daudz vairāk par obligātajām, bet tās, kas ir obligātas, ir tik tiešām vajadzīgas un spēs noderēt dzīvē pat tad, ja tagad tā nepavisam nedomājat. Mūsdienās viss ir dārgs. Nu salīdzinoši ar laikiem pirms gadu desmitiem, pavisam noteikti. Tas nozīmē, ka arī izdevumu ir vairāk un lielāki, turklāt, joprojām ekonomiskā situācija pasaulē ir tāda, kas daudziem liek divreiz padomāt pat par to, vai pirks siera gabalu par diviem eiro, vai tomēr tādu, kas maksā par dažiem desmitiem centu mazāk. Tieši tādēļ ir nepieciešams nodrošināties pret situācijām, kurās nevēlami un neparedzēti izdevumi būtu uzkrituši kā sniegs uz galvas.

OCTA polise

Ja Jums pieder auto, tad noteikti zināt, ka pastāv divu veidu apdrošināšanas. Obligāto apdrošināšanu sauc par OCTA un tās pilnais nosaukums ir gaužām vienkāršs – obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana. Bez tās nedrīkst pārvietoties pilnīgi neviens transportlīdzeklis ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un citās pasaules valstīs. Tas, protams, vairāk vērsts uz automašīnām, jo skāde, ko cilvēka veselībai, mantai un finansiālajai situācijai var nodarīt auto avārija, ir pat pārāk liela, lai vispār būtu vēlme to apspriest sīkāk. Šī apdrošināšanas polise tiek veidota individuāli, balstoties uz pašu automašīnu un tās vadītāja stāžu. Ir iespējams noteikt arī dažādas piemaksas vai atlaides.

Vairāk par OCTA – http://www.compensa.lv/content_lv/octa

KASKO polise

Savukārt KASKO apdrošināšanas polise ir brīvprātīga, taču, ja auto būs pirkts līzingā, tad var gadīties situācijas, kad līzinga devējs vēlas, lai pašreizējais automašīnas lietotājs tomēr izvēlas izmantot arī KASKO polisi papildus OCTA polisei, kas jau standartā ir katram automobilim, kas pārvietojas pa Latvijas un Eiropas ceļiem. KASKO polise palīdz situācijās, kad automašīnai un tās vadītājam ir izveidoti zaudējumi, kas ir pārāk lieli, lai tos būtu vēlme un vajadzība segt no savas kabatas. KASKO apdrošinātajos riskos ietilpst arī salona apdares bojājumi, hidrotrieciens, bezceļa radītie bojājumi automašīnai, īssavienojums, numura zīmes zādzība, izzagts salons un tamlīdzīgi.

Vairāk par KASKO – http://www.compensa.lv/content_lv/casco