webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Botoksa injekcijas skaistumam – īsi un konkrēti par svarīgāko May 25, 2016

Ārsti izmanto botoksa jeb botulīna injekcijas gadiem, galvenokārt, lai samazinātu sejas grumbas, kas radušās vecuma ietekmē. Injekcijas var izmantot, lai risinātu arī tādas problēmas kā kakla spazmas (kakla distonija), pastiprinātu svīšanu (hiperhidroze) un pat hronisku migrēnu.  

Botokss pēc būtības ir toksīns, ko ražo baktērija Clostridium botulinum, kas uz laiku paralizē muskuļu darbību. Lai arī šī baktērija pati par sevi ir bīstama, botulīna injekcijas nerada nekādu kaitējumu un tas ir drošs veids kā uzlabot sejas ādas stāvokli, ko katru gadu izmanto miljoniem cilvēku visā pasaulē.

Kā darbojas botokss?

Botokss bloķē nervu signālus, kas tiek sūtīti muskuļiem. Līdz ar to muskuļi, kuros tiek veiktas injekcijas, nesaņem attiecīgos signālus un neveic darbības, tādējādi ļaujot grumbām „atpūsties” un padarīt tās nemanāmākas.

Botoksa injekcijas visbiežāk izmanto pieres līnijas, tā dēvēto „vārnu kājiņu” (krunciņas ap acīm) un citu grumbu mazināšanai. Tikmēr grumbas, kuras radušās saules ietekmē, nepakļaujas botulīna iedarbībai.

Kā tiek veikta procedūra?

Pati procedūra aizņem tikai dažas minūtes un tās laikā nav nepieciešama anestēzija. Botokss tiek injicēts attiecīgajos muskuļos ar smalkas adatas palīdzību, kā laikā tiek radīts tikai neliels diskomforts. Parasti pilnais efekts ir redzams 7 līdz 14 dienu laikā pēc procedūras veikšanas un šajā laikā, vēlams jau vienu nedēļu pirms procedūras, vajadzētu izvairīties no alkohola lietošanas.

Cik bieži būtu jāveic injekcijas?

Jūs droši vien interesē jautājums, cik tad ilgi botulīna injekcijas ilgst? Lielākā daļa cilvēku redz rezultātus četrus līdz sešus mēnešus, bet ir vairāki faktori, kas var vai nu pagarināt, vai saīsināt šo redzamā efekta laika posmu:

    • Vecums – vecāki cilvēki ar mazāku muskuļu tonusu varētu redzēt efekta zušanu ātrāk nekā jauni cilvēki ar noturīgākiem sejas muskuļiem.
    • Sejas struktūra un izteiksmes.
    • Diēta un smēķēšanas paradumi.
    • Sejas kopšanas rutīna, kāda veida procedūras tiek izmantotas.

  • Uzturēšanās biežums saulē. 

  • Botulīna injekciju atkārtota izmantošana/neizmantošana. Lai gan šajā gadījumā novērojumi atšķiras. Citi redz ilgāku efektu pēc atkārtotām procedūrām, kamēr citi ar katru reizi redz mazāku efektu līdz ar to procedūras prasās veikt biežāk.

Par labākajiem rezultātiem un to, kā tos paildzināt, parasti konsultē ārsti. Jāatceras tikai, ka injekcijas vairumā gadījumu nebūtu ieteicams veikt vienā un tajā pašā problēmzonā biežāk kā reizi trīs mēnešos.


Categories: Uncategorized