webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Ceļo ar prātu – Izvēlies ceļojuma apdrošināšanu! June 18, 2015

ceļojuma apdrošināšanaVienmēr esmu bijis vairāk ceļotājs nekā tūrists. Kāda ir atšķirība? Manā fotoaparātā nokļūst tikai īpaši foto, galvenais mērķis nav apskatīt pēc iespējas vairāk objektu vai piedalīties pēc iespējas vairāk ekskursijās. Nepārprast – arī tūristiem nav ne vainas! Viņiem ir savs mērķis, kādēļ doties uz kādu valsti, ko viņi vēlas redzēt un ar kādiem iespaidiem atgriezties mājās. Un tas jau vien ir slavējami, ka šie cilvēki ir izvēlējušies kur doties, uzzināt un iepazīt vairāk. Tomēr ceļotāju vairāk saista pats ceļojuma process, kā galamērķis. Cilvēki, sejas, kultūra, emocijas, piedzīvojumi, neplānoti un spontāni lēmumi – tas viss vairāk raksturīgs ceļotājam.

Tūrists vai ceļotājs – abiem ir viena būtiska kopīga vajadzība – nepieciešamība pēc ceļojumu apdrošināšanas. Jo īpaši ceļotājam, kas lēmumus var pieņemt spontāni, iepīties dažādos piedzīvojumos. Ceļojumu apdrošināšanas polise ir spēcīgs garants, ka ceļojums, pat ja atgadīsies kas neparedzēts un nepatīkams, kopsummā būs bijis izdevies. Jo ceļojumu apdrošināšanas polise parūpēsies par to, lai visi šie negadījumi tikti atrisināti daudz veiksmīgāk, bez milzīgiem tēriņiem un pārdzīvojumiem.

Ceļojuma apdrošināšana visbiežāk iekļauj vairākus riskus, pret ko tiek apdrošināts ceļotājs vai ceļotāji – medicīniskie izdevumi; palīdzības apdrošināšana – tulka pakalpojumi, juridiskā palīdzība, dokumentu atjaunošana; nelaimes gadījumu apdrošināšana; civiltiesiskās atbildības apdrošināšana un bagāžas apdrošināšana. Apdrošinātāju piedāvājums var atšķirties vien ar to, ka papildus ceļojumu apdrošināšanas polisei var tikt piedāvāti daži papildus apdrošināšanas veidi – papildus riski, kas var būt noderīgi atkarīgā no izvēlētā ceļojuma galamērķa, vai vienkārši papildus drošībai.

Der arī pārliecināties vai polise, kuru plānojat iegādāties, darbojas tieši tajā valstī, uz kuru plānots doties ceļojumā. Pārsvarā ceļojumu apdrošināšanas polisē visas Eiropas valstis ir iekļautas, tomēr visa nepieciešamā informācija no apdrošinātāja jānoskaidro laikus. Pie ceļojumu apdrošināšanas riskiem augstākminēto izdevumu segšana nozīmē to, ka izdevumus, kas radušies pēkšņas saslimšanas rezultātā, nelaimes gadījumu rezultātā, tiek segti ne tikai ārstēšanas izdevumi, bet arī transportēšana uz mītnes zemi – savu valsti. Letālos gadījumos tiek atmaksāta arī apdrošinātā mirstīgo atlieku transportēšana uz mītnes zemi. Palīdzības apdrošināšana ietver tulka palīdzību, juridisko palīdzību – ja radušās kādas problēmas ceļojuma laikā, dokumentu atjaunošanu, bērna aprūpi, kā arī tiek apmaksāta tuvinieka ierašanās, ja nepieciešama tā klātbūtne. Katrā gadījumā tieši sīkas detaļas apdrošināšanas polisēm nepieciešams precizēt, noskaidrot un vēl un vēlreiz pārjautāt savam apdrošinātājam, lai, dodoties ceļojumā, būtu pārliecināts, zinošs un drošs.