webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Dabīgie līdzekļi zobu veselībai December 18, 2016

zobu veselībaZobu veselību ietekmē gan iekšējie, gan ārējie faktori, līdz ar to rūpējoties par saviem zobiem, īpašu uzmanību vajadzētu pievērst gan mutes dobuma higiēnai, gan arī organismam nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu uzņemšanai, kā arī tā kopējo aizsargspēju un veselības stiprināšanai.

Viens no veidiem, kā saudzīgi rūpēties par savu zobu veselību, vienlaikus nekaitējot pārējam organismam, ir mutes dobuma kopšanai izmantojot dabīgos kopšanas līdzekļus. Ķīmiskajās zobu pastās, mutes skalojamos līdzekļos un balinātajos atrodamās vielas, rada labvēlīgajām baktērijām nepiemērotu vidi un bieži vien neļauj tām atjaunoties, tādējādi izjaucot organisma dabīgo līdzsvaru, turpretim dabīgo līdzekļu sastāvā šādu vielu nav, gluži pretēji, tie satur vielas, kas veicina dabīgo procesu norisi un saudzīgi rūpējas par zobu un smaganu veselību.

Kādus dabīgos līdzekļus izvēlēties zobu kopšanai ikdienā?

Pareiza zobu kopšana ikdienā nav iedomājama bez zobu tīrīšanas, diegošanas ar zobu diegu un mutes skalošanas. Pateicoties dabīgo līdzekļu daudzveidībai visas šīs procedūras iespējams veikt bez lieku ķīmisku vielu klātbūtnes.

  • Zobu tīrīšanai iespējams izmantot kādu no pārdošanā esošajām dabīga sastāva zobu pastām vai pagatavot tādu pašam.Šāda veida zobu pastās tiek izmantotas augu eļļas, soda, propoliss vai citi naturāli produkti, kurus cilvēka organisms spēj atpazīst un izmantot savā labā.
  • Vairāki zobu diegu ražotāji, ražo diegus, kuri apstrādāti ar dabīgu vasku un nesatur ķīmiskas vielas vai balinātājus.Visai bieži šādus zobu diegus ar dabīgo vasku jums ieteiks, kad būsiet devies vizītē pie zobārsta vai higiēnista, jo plānā vaska kārtiņa samazina smaganu traumēšanas risku un padara zobu diegošanu ērtāku un patīkamāku arī tiem, kas to iepriekš nav darījuši regulāri.
  • Mutes skalošanai var izmantot antibakteriālas vielas saturošus augu uzlējumus vai novārījumus, tāpat antibakteriālas īpašības piemīt sālsūdenim un augstas kvalitātes augu eļļām, piemēram sezama eļļai. Jūtīgu zobu un smaganu gadījumā, skalošanai var izmantot ozola mizu novārījumu, ko var pagatavot pats vai iegādāties tuvējā aptiekā.
  • Dabīgo līdzekļu klāstā atrodami līdzekļi zobu balināšanai un stiprināšanai. Par klasisku, zobus baltinošu līdzekli jau kļuvusi citronu sula, taču ar tās lietošanu būtu jābūt uzmanīgiem, jo tās sastāvā esošās augļskābes var radīt negatīvu ietekmi uz zobu emalju. Daudz maigāks zobus balinošs un kopjošs līdzeklis ir banānu mizas, kuru sastāvā ir kālijs, magnijs un mangāns, kas laika gaitā zobiem ļauj kļūt gaišākiem un veselīgākiem.

Lai labāk izprastu kādi dabīgie līdzekļi ir vispiemērotākie tieši jūsu zobu kopšanai un atrastu efektīvāko zobu kopšanas metodi konkrētu uzlabojumu veikšanai,būtu jādodas vizītē pie zobārsta vai higiēnista, kas, pārbaudot zobu un mute dobuma kopējo veselības stāvokli, labprāt sniegs konsultāciju par jums piemērotāko zobu kopšanas metodi.