webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Darba atrašanas iespējas March 26, 2015

darbs latvijāNoteikti būsi dzirdējis izteikumus, ka atrast labu darbu Latvijā ir neiespējami, tomēr ikviens, kurš cītīgi meklējis darbu, izmantojot meklēšanas iespējas interneta portālos un darba devēju tiešajās mājas lapās, zinās, ka meklēšana noteikti atmaksājas un ieguldītie pūliņi ir tā vērti.

Protams, lai tiktu iegūts labs darbs Latvijā (protams, arī citās valstīs), jāsāk ar pašiem pamatiem – nepārtraukta sevis izglītošana un „labi pamati” ir pirmsākums ceļam pa karjeras kāpnēm. Tieši izglītota sabiedrība un nozares profesionāļi tiek uzskatīti par priekšnoteikumu, lai sabiedrība dzīvoti labklājībā.

Pieprasītākās profesijas laika gaitā ir mainījušās, šobrīd ļoti aktuāls ir pieprasījums pēc IKT speciālistiem, kuri pārzina datortehnoloģijas un komunikācijas. Ļoti pieprasīti ir arī mārketinga speciālisti, jo šodienas konkurence prasa nepārtrauktu reklāmu, lai paceltu savu latiņu augstāk par pārējām. Protams, jāpiekrīt arī viedoklim, ka indivīdi nevar tikt apmācīti mehāniski – cilvēkam, kuram IT ir absolūti svešs  un nepavisam ne aizraujošs lauciņš, nav jākļūst par informācijas tehnoloģiju speciālistu. Ir tik daudz profesiju un ikviens labi padarīts darbs ir sabiedrībai nepieciešama!

Darba atrašanas iespējas bieži ierobežo ģeogrāfiskais faktors. Ar ģeogrāfisko faktoru nav jāsaprot tikai valstu vai pat kontinentu līmenis. Latvijas un daudzu citu valstu gadījumā, darba piedāvājuma ziņā vērojamas visai lielas atšķirības, izvērtējot darba iespējas mazpilsētās, novadu centros, laukos un galvaspilsētā. Darba piedāvājumi Rīgā paver daudz plašākas iespējas, bet lauku apvidos darba piedāvājumu klāsts bieži ir visai necils, mudinot zinošus profesionāļus mainīt dzīvesvietu.

Meklējot darbu – neklusē! Stāsti par to draugiem un paziņām, izveido pats savu sludinājumu sociālajos portālos. Veiksmīgā gadījuma rezultātā darbu šādā veidā atradīsi pavisam ātri, turklāt paziņu un draugu lokā!

Darbs un tā meklējumi jāsāk ar laba CV sastādīšanu, jo šis ir vieds, kā darba devējs gūst par jums pirmo priekšstatu. Veidojiet savu CV labi pārskatāmu un kodolīgu, akcentējot savas īpašās prasmes un iegūto izglītību. Arī tad, ja piesakāties mazkvalificētam darbam, parūpējieties, lai savā dzīves gājuma aprakstā sevi parādītu no vislabākās puses – tas var atmaksāties nākotnē, sacenšoties par augstākām pozīcijām.

Esi gatavs darba intervijai. Ja Tavs Curriculum Vitae būs piesaistījis darba devēju, visbiežāk sekos aicinājums uz darba interviju, kura arī ir ļoti nozīmīgs posms darba meklēšanā. Darba intervijā potenciālais darba devējs novērtē Tavas argumentācijas spējas, pārbauda esošās zināšanas, kā arī var pārbaidīt faktus, kuras esi minējis savā CV, tāpēc noteikti nemelo, rakstot savu CV! Darba intervijas noteikti ir rūpīgi jāgatavojas – jābūt pārliecinātam ne tikai par savām kompetencēm, bet pirms intervijas ieteicams izpētīt arī darba devēju – iepazīties ar viņa uzņēmuma vēsturi, attīstības prioritātēm un vadlīnijām, kā arī intervijas laikā uzsvērt tās īpašības, kuras potenciālais darba devējs ir norādījis savā darba piedāvājumā.