webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Daudzpusēji arhitektu pakalpojumi – laba projekta panākumu atslēga! March 26, 2016

daudzpusēji arhitektu pakalpojumiIkviena celtne mūsdienās sastāv no miljoniem mainīgo lielumu – tā ir ne tikai grīdas, sienas, griesti un jumts, to caurvij simtiem dažādu sistēmu, komunikāciju un nesošo konstrukciju. Pietam mūsdienās arvien lielāku nozīmi ieņem arī dažādas viedās tehnoloģijas – jau tuvojas brīdis, kad spēsim pilnībā pārvaldīt visu māju no sava viedtālruņa. Pietam mūsdienās vēlamies dzīvot sakārtotā vidē, arhitektu pakalpojumi noder ne vien lielām sabiedriskām ēkām, bet arī privātmājām un pat vides iekārtojumam mums apkārt.

Tieši tādēļ labu projektu atslēga mūsdienās ir daudzpusēji arhitektu pakalpojumi. Tieši arhitektu birojiem jāspēj projektēšanas periodā savienot visus celtnes aspektus un jāspēj pasniegt to acīm tīkamā veidā. Situācija kļūst vēl sarežģītāka, ja iedomājamies par dažādajām ēku funkcijām – birojam var uzticēt plānot privātmāju, sabiedrisku ēku, daudzdzīvokļu ēku, industriālās un inženierbūves, piedāvājot tām arī interjera dizaina un apkārt esošo platību ainavu arhitektūras pakalpojumus. Katram no šiem darbības veidiem nepieciešamas specifiskas zināšanas un īpaša pieeja.

Piemēram, kad domājam par industriālajām n inženierbūvēm, reti kuram nāk prātā prasmīgs arhitekta darbs – celtnes parasti ir tipveida un izskatās visai vienādi. Tomēr jāsaprot, ka šo ēku arhitektūras risinājumos galvenais uzsvars tiek likts uz funkcionalitāti. Tieši tādēļ šajā gadījumā arhitektu pakalpojumi paliek visai nemanīti – to vairāk var sajust pēc tā, cik labi kalpo ēka, piemēram, vai tajā maksimāli efektīvi organizēta cilvēku, materiālu, preču plūsma, vai pietiek vietas visām nepieciešamajām iekārtām, cik ērti ir ainavu arhitektūras praktiskie risinājumi (piebraucamie ceļi, stāvvietas pārvadātājiem), vai tiek nodrošināta ražošanai atbilstoša temperatūra, vai ugunsdrošības un signalizācijas sistēmas darbojas nevainojami.

Pavisam cita pieeja nepieciešama projektējot lielas sabiedriskās ēkas. Šādos gadījumos pārsvarā ļoti no svara ir tas, kā ēka iekļaujas kopējā ainavā, cik plaša un gaiša tā ir, vai tā aicina sabiedrību tajā iegriezties. Projektējot šādu ēku, tās īpašnieks un arhitekts kopīgi meklē kādu konceptu, stāstu, ko sabiedrībai vēlas pateikt. Turpinot darbu pamazām šis koncepts apaug ari ar vizuālu veidolu, ko lielā mērā nosaka arī ēkas funkcija. Arī projektējot sabiedriskas ēkas ļoti liela uzmanība tiek pievērsta tam, kā organizēt lielas cilvēku plūsmas, piemēram, kā izvairīties no sablīvējumiem un rindām koncertzālē.

Liela daļa no arhitektu ēkā ieguldītā darba paliek otrajā plānā – neviens ikdienā neaizdomājas, cik daudz laika ieguldīts domājot, piemēram, par optimālo gaiteņu plānojumu vai ugunsdrošības sistēmu izvietojumu, bet tieši šie nemanāmie darbi atšķir labu arhitektūru no lieliskas.