webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Dažādas rotaļlietas, kas attīsta bērna fantāziju un tās, ko noteikti nevajadzētu ienest pār mājas slieksni January 7, 2018

dažādas rotaļlietas

Kurš gan neatceras skaisto bērnību, kad katros svētkos dāvanā gaidījām kādu rotaļlietu vai spēli. Tas bija lielākais pārsteigums un saldākais prieks – izsaiņot dāvanu no iepakojuma, kas nereti bija prieks ne vien pa dienu, bet vakarā gulēt ejot tā šķita jau tik mīļa, ka obligāti tā tika paņemta blakus gultā. Tomēr, tagad kad esam jau pieauguši un jāgādā rotaļlietas saviem bērniem, plašajā klāstā iespējams ne vien apjukt, bet arī sākt aizdomāties par to, kura būs piemērota bērnam, attīstīs fantāziju un ļaus priecāties ne vien dienā, kad tā iegūta, bet arī ilgi pēc tam.

 Plauktos redzamas tik dažādas rotaļlietas, un to klāsts ir tik plašs, ka nereti pat nezinām, no kura gala ķerties klāt un ko katra no mantiņām dara. Kucēns, kas kustās, staigā un ēd plastikāta bumbiņas var nebūt labākā izvēle mazam bērnam. Ja gribat sniegt savam bērnam pieredzi ar dzīvnieciņiem, labāk aizvest viņu uz patversmi un kopīgi paspēlēties ar dzīvu suņuku un viņu izvest pastaigā, ja nav iespējas kādu paņemt sev līdz uz mājām. Tā pat bērna fantāziju un iztēli neveicina visas “gudrās” rotaļlietas, kas it kā palīdz mācīties skaitīt un dziedāt dziesmiņas, bet bērna uztvere tiek notrulināta jau no mazotnes klausoties mehāniskā mantiņā, nevis savu vecāku balsīs.

Jebkuram bērnam pēc gada vecuma sasniegšanas viena no labākajām dāvanām būs kluči. Atbilstoši iespējams piemeklēt lielumu un krāsu paleti. Bērns ar tiem varēs darboties vēl ilgi. Šī ne vien attīsta fantāziju, bet ļauj bērnam izpaust savas emocijas vēlāk ar savām celtnēm izspēlējot dažādas izfantazētas ainiņas. Otra dāvana, kas būs aktuāla mazākajiem ir šūpuļzirdziņš. Tas attīsta līdzsvara izjūtu, kas ir svarīga, lai bērns veiksmīgi apgūtu staigāšanu un vēlāk izveidotu labu stāju. Mīkstās mantiņas ir vēl viena lieta, kas mēdz sagādāt vecākiem rūpes par to, kur novietot veselu kaudzi ar plīša lāčiem, tomēr tās bērnam rada drošības sajūtu. Bērni pieķeras savām rotaļlietām, spēlē ar tām kopā dažādas spēles, dažkārt arī runājas un stāsta tām par savu ikdienu un rūpēm, kas viņus uztrauc.

 Bērnam ir vajadzīgas rotaļlietas, tās attīsta domāšanu, fantāziju, kreativitāti. Tās ir arī daudz vērtīgākas par planšeti vai telefonu, kas bojās bērna acis un ne tikai nepalīdzēs attīstīties, bet arī  degradēs bērnu. Spēlējieties ar saviem bērniem, dāviniet viņiem skaistas rotaļlietas, veltiet bērniem laiku, tas ļaus saprast gan to, kas viņiem ir mīļš un patīkams, gan kļūt tuvākiem.