webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

G.Vīksnas arhitekti – mani partneri ceļā uz sapņu māju April 20, 2016

Vērot to, kā tiek uzcelta vai pārbūvēta tava māja ir ļoti aizraujoši. Par šī lieliskā procesa gala rezultātu atbildīgās personas visbiežāk ir arhitekti. Mana pieredze liecina, ka tieši viņa vai viņas plāns būs tas, kas diktēs to, kā viss izskatīties un kāda būs jaunās būves funkcionalitāte, kādas būs izmaksas un arī emocionālais ieguldījums. Varu viennozīmīgi apgalvot, ka klienta un arhitekta attiecības ir diezgan personiskas un ir saistītas ar daudz diskusijām par iecerēm, vajadzībām, paradumiem un gaumi. Līdz ar to, ir svarīgi, lai būtu izvēlēta pareizā saderība. 

Mans ceļojums pretī sapņu mājai sākās tieši ar atsauksmju meklēšanu. Kā jau daudziem profesionāliem pakalpojumiem un to sniedzējiem, arī māju plānošanas un būves jautājumos ļoti liela nozīme ir tieši “no mutes mutē” informācijai. Iztaujāju ģimeni, draugus un dažus savus zināmos profesionālos kontaktus, lai noskaidrotu, kur meklējami paši atsaucīgākie un manām vēlmēm piemērotākie pakalpojumu sniedzēji. Protams, cik cilvēku, tik viedokļu, bet saņēmu vairākas tiešām labas atsauksmes par G. Vīksnas biroju. Kā pēcāk noskaidroju, tad viņu komandā ir arī būvinženieri un ainavu arhitekti, kas ļāva ērti un pilnīgi izstrādāt un realizēt jebkuru manu ieceri.

Vēl kāds ļoti svarīgs elements šajos meklējumos, ko es ieteiktu neaizmirst, ir uzņēmumu mājas lapas. Jo tieši tajās ir daudz informācijas par iepriekšējiem projektiem, kas ļauj spriest gan par kopējo uzņēmuma arhitektūras stilu, gan pieredzi. Izpētot pakalpojumu sniedzēju mājas lapas, secināju, ka arī šajā ziņā mani piesaista G. Vīksnas arhitekti. Viņu veidotie projekti radīja gaišu un mājīgu noskaņu, kā arī 24 gadu pieredze man radīja sajūtu, ka viņiem es varētu uzticēt arī savas vēlmes.

Viens no faktoriem, kas man patīk arhitektu darbā, ir tas, ka viņiem ir iespēja atrasties jebkurā vietā Latvijā (domāju, ka pat ne tikai Latvijā), kur man tas ir nepieciešams. Bet arī šajā ziņā man ar G. Vīksnas biroju bija “pa ceļam”, jo mans sapņu projekts bija jārealizē netālu no Liepājas, un viņu ofiss atrodas ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā. Līdz ar to, varēju lieki netērējot laiku doties pie viņiem ciemos uz Dīķa ielu 11 un operatīvi noskaidrot sev interesējošos jautājumus.

Kopumā es ieteiktu apkopot iespaidus, ko sniedz iegūtās atsauksmes, aplūkotie iepriekš veiktie projekti, pieejamā informācija par arhitektiem un par pašu uzņēmumu. Pēc tam nevajadzētu kautrēties aiziet parunāties personīgi, vai arī piezvanīt uz attiecīgajiem birojiem un noskaidrot visu, kas šķiet neskaidrs. Galu galā, sava sapņu māja nav projekts, kas paredzēts vienam gadam, tas ir prieks visam mūžam, un tā plānošana un izveide ir jāuztic labākajiem profesionāļiem.


Tags: Categories: Uncategorized