webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Gruntsūdens pazemināšanas darbi August 23, 2015

Mūsu ģimenei pieder vasarnīca laukos. Tā ir ķieģeļu būve, kas celta pagājušā gadsimta 30. gados un saņemta mantojumā vēl no maniem vecvecākiem. Tā kā māja ir gana veca, tā nav īpaši labā stāvoklī. Ēkai vajadzīgs remonts, turklāt tajā nav ūdensvada un kanalizācijas. Līdz šim vasarnīcas remontu pastāvīgi atliku – nekad nebija gana daudz līdzekļu un vienmēr trūka laika. Taču nesen darbā guvu traumu, kā rezultātā saņēmu slimības lapu uz vairākiem mēnešiem. Nevarēju darīt neko, kas prasīja ievērojamu fizisku piepūli, taču citādi man nekas nekaitēja. Drīz vien sāku garlaikoties, sēžot mājās, un nolēmu, ka pienācis laiks ārpilsētas mājas remontam.

Tā kā uz remonta laiku biju iecerējis ēkā mitināties pastāvīgi, nolēmu sākt ar pašu nepieciešamāko – kanalizācijas izbūvi. Kā risinājumu notekūdeņu izvadei izvēlējos jaunās paaudzes bioloģiskās attīrīšanas iekārtas. Ar to palīdzību visi sadzīves notekūdeņi tiek attīrīti līdz tādam līmenim, ka tos bez bažām var izmantot, piemēram, dārza laistīšanai. Turklāt šādas iekārtas darbojas gana klusi un izpaliek netīkamais aromāts. Arī izvešana nav jāveic regulāri, kas būtu jādara tad, ja mēs izvēlētos citu uzkrāšanas veidu. Tāpat no svara bija arī tas, ka šāda tipa iekārtai var ilgstoši nepievadīt kanalizācijas ūdeņus – termiņā līdz pat pusgadam. Tas bija svarīgi, jo, kā jau minēju, māju izmantojām kā vasarnīcu un regulāri šeit neuzturējāmies. Bez tam šāda iekārta nepatērē pārāk daudz elektrības, tāpēc ir visnotaļ izdevīga.

Augsts gruntsūdens līmenis

Tomēr, sākot būvdarbus, secinājām, ka māja atrodas vietā ar augstu gruntsūdeņu līmeni. Uzņēmums Min Trak Tex, kas veica iekārtas uzstādīšanas darbus, norādīja, ka šādās vietās iespējams izbūvēt īpašu sūkņa staciju – iekārtu, kas attīrītos notekūdeņus mehāniski izvadīs drenāžas laukā vai kādā atklātā ūdens tilpnē. Pretējā gadījumā gruntsūdens neļautu sistēmai pilnvērtīgi veikt savu darbu. Šis bija objektam piemērots risinājums, tomēr, lai to spētu panākt, bija vajadzīgs veikt gruntsūdens pazemināšanu uz noteiktu laiku – periodu, kamēr tiek veikti būvdarbi.

Ggruntsūdens pazemināšana

Kā izrādījās uzņēmuma īpašumā ir visa vajadzīgā tehnika, lai gruntsūdens pazemināšanu veiktu ātri un efektīvi, tādējādi neaizkavējot paredzēto būvdarbu gaitu. Ņemot vērā konkrētā objekta specifiku, tika sakombinēti dažādi gruntsūdens sūkņu veidi. Kā konsultēja speciālisti, šis risinājums spēšot nodrošināt visefektīvāko rezultātu visīsākajā laika posmā.

Viss patiešām noritēja kā solīts. Gruntsūdens pazemināšana ļāva ātri pabeigt iecerētos darbus un izbūvēt attīrīšanas iekārtu. Turklāt uzņēmums piedāvā arī virkni citu pakalpojumu, kas man tāpat izrādījās noderīgi darba gaitā. Šeit izīrēju mini iekrāvēju Bobcat un nolīgu profesionāļus, kas ātri un izdevīgi veica dažādus rakšanas un zemes līdzināšanas darbus.

Min Trak Tex ir izdevīgi tieši tāpēc, ka vienuviet iespējams pasūtīt vairākus dažāda veida darbus, kas noderīgi būvniecības procesā. Turklāt tādējādi arī būt drošs, ka viss tiks paveikts kvalitatīvi.