webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Hiperhidroze – kā cīnīties? November 25, 2014

Pasaulē aptuveni 3 – 4% cilvēku cieš no hiperhidrozes. Kas ir hiperhidroze? Tā ir pārmērīga svīšana, kas izraisa diezgan lielu diskomfortu un problēmas. Regulāra piedomāšana pie tā, ko velk mugurā, turklāt, nekad nevar zināt, kad svīšana sāksies. Normāls sviedru daudzums diennaktī ir aptuveni 0,7 litri, bet lielas fiziskas slodzes vai sportošanas laikā, var izdalīties pat 4 litri sviedru stundā! Cilvēkiem, kas sirgst no hiperhidrozes, ir problēmas gan ar pārmērīgu sviedru izdalīšanos kādā noteiktā ķermeņa zonā, gan visā ķermenī vienlaicīgi. Tas ir atkarīgs no hiperhidrozes veida, ar ko sirgst konkrētais cilvēks.

Kāpēc mēs svīstam?

Sviedri ir gluži pierasts un normāls fizioloģisks process, kura laikā no ķermeņa izdalās vielmaiņas blakusprodukti. Sviedru dziedzeri ir atrodami visā ķermenī, taču cilvēkiem parasti pastiprināti svīst pēdas, plaukstas, paduses un arī seja. Ar svīšanas palīdzību, ķermenis regulē termoregulāciju. Sviedru sastāvā ir 98 – 99% ūdens un pārējais sastāv no urīnskābes, minerālsāļiem, amonjaks, holesterīns un citas organismā sastopamas vielas. Hiperhidrozes slimniekiem sviedri mēdz tecēt pat strūklām, atrodoties miera stāvoklī un arī miegā. Atzīsim, ka tas nevarētu būt pārāk ērti un patīkami, tādēļ ir radīti vairāki veidi, kā ar šo slimību cīnīties un likt cilvēkiem atkal justies labi un nebaidīties no katra dzīves momenta, kad pēkšņi sākas pastiprināta svīšana.

Metodes

Daudzi varbūt uzskata, ka hiperhidroze rodas uz nervu pamata un cilvēkiem vajadzētu dzert kādas nomierinošas zāles, jo pārmērīgā svīšana rodas stresa rezultātā. Psiholoģiskas problēmas var būt tikai viens no iemesliem. Tā pat iemesli var būt citas saslimšanas un ir gadījumi, kad hiperhiroze rodas gan fiziski, gan psiholoģiski pilnīgi veseliem cilvēkiem. Ārstēšanas metodes ir dažādas. Gan sākot ar dažādu medikamentu lietošanu, gan ķirurģisku iejaukšanos. Jāsaka gan, ka ķirurģiska iejaukšanās ne vienmēr ir labākais veids kā ar to cīnīties, jo var rasties problēmas citās ķermeņa zonās un arī atstāt rētas uz ķermeņa, kas ļoti daudziem var likties nekomfortabli, turklāt šādu procedūru rezultāts var novājināt ķermeni vēl vairāk kā pati hiperhidroze.

Efektīgākā metode.

Daudzi, iespējams, būs izbrīnīti, taču viena no, ja ne pati efektīgākā metode ir botulīna injekcijas problēmu zonās. Sabiedrība par botulīnu zina, lielākoties, tikai to, ka to sev sejā injicē bagātie un skaistie, lai fiziski nebūtu redzamas novecošanas pēdas. Taču, daudzi nezin to, ka botulīns ir ārstniecisks preparāts, ko izmanto ne tikai skaistumkopšanā un kosmetoloģijā, bet arī medicīnā. Viens no medicīniskajiem botulīna pielietojumiem ir injicēšana hiperhidrozes skartajās ķermeņa zonās, lai apturētu pārmērīgo sviedru izdalīšanos uz laiku līdz pat 8 mēnešiem. Ja šī metode iepatīkas, tad to drīkst veikt atkārtoti pēc tam, kad iepriekšējo injekciju efekts ir beidzies.

Kā norisinās šī procedūra?

Botulīna injicēšana problemātiskajās ķermeņa vietās ir ērta ne tikai tādēļ, ka tā ir ilglaicīga, bet arī tādēļ, ka tās veikšanai nav nepieciešama speciāla sagatavošanās. Pirms procedūras nepieciešams ievērot elementāru higiēnu – padusēm ir jābūt noskūtām un bez ievainojumiem, turklāt, tās drīkst mazgāt tikai ar ūdeni. Lai procedūra nebūtu tik jūtīga, padusēs ieklāj anestezējošu gēlu. Procedūra ilgst, aptuveni, 10 minūtes, kuru laikā padusēs tiek veiktas 10 injekcijas, kuru laikā organismā ievada botulīna šķidrumu. Pēc procedūras beigām, pacients var doties savās ikdienas gaitās.

Uzzni arī citus ieteikums kā cīnīties ar šo problēmu šeit – http://www.botulinainjekcijas.lv/skaistumam/pret-svisanu