webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Iedarbīgi pīlingi ādas attīrīšanai un atjaunošanai June 20, 2016

Pīlingi ir dermatoloģiskas ādas attīrīšanas procedūras, kas balstītas uz ādas atjaunošanās spēju pēc tam, kad tiek noņemts tās virsējais slānis. Šo procedūru var veikt gan mājas apstākļos (piemēram, ar pašrocīgi sagatavotu kafijas skrubi vai augļu maskām), gan skaistumkopšanas salonos, kur kosmetologi izmanto jau daudz iedarbīgākus veidus ādas virsējās kārtas nolobīšanai, tostarp ar ķīmiskos pīlingus. 

Pīlingi visbiežāk tiek izmantoti uz sejas, kakla un roku ādas, lai:

  • Samazinātu mīmikas krunciņas ap acīm un muti;
  • Samazinātu grumbas, kas radušās novecošanās vai saules ietekmē;
  • Uzlabot rētu izskatu;
  • Ārstētu pinnes;
  • Samazinātu un padarītu gaišākus pigmentācijas plankumus, vasarraibumus;
  • Uzlabotu ādas izskatu un toni.

Jāatceras, ka pēc šīm procedūrām āda kādu laiku ir jūtīgāka pret ārējās vides ietekmi, īpaši pret sauli. Tāpēc katru dienu nepieciešams izmantot ādas aizsarglīdzekļus. Vislabāk dot priekšroku „plaša spektra” aizsarglīdzekļiem, kas pasargā ādu no saules UVA un UVB stariem. Ikdienā būtu jālieto arī saules aizsargkrēms ar vismaz SPF 30. Vēlams arī ierobežot atrašanos tiešos saules staros, īpaši laika posmā no 10:00 līdz 15:00, kad saules starojums ir visspēcīgākais.

Kādas ādas īpašniekiem ieteicams veikt šo procedūru?

Īpaši iedarbīgi pīlingi ir uz gaišas ādas un gaišu matu īpašniekiem, it īpaši, kad iet runa par ķīmisko procedūru. Protams, arī tumšākas ādas īpašnieki var redzēt labu rezultātu pēc procedūras, atkarībā no problēmas, kas tiek risināta. Tomēr var gadīties, ka pēc procedūras ādas tonis izskatās nevienmērīgs.

Ķīmiskie pīlingi lielākam efektam

Ārsts vai speciālists var palīdzēt izvēlēties, kurš no ķīmiskā pīlinga veidiem ir vispiemērotākais, balstoties uz personas ādas tipu un problēmām, ko ar šo procedūru plānots risināt. Tests uz neliela ādas laukuma var sniegt labāku priekšstatu par rezultātiem, īpaši cilvēkiem, kam ir tumša āda.

Pēc procedūras novērojama reakcija, līdzīga saules apdegumam – sejas āda kļūst apsārtusi. Sārtums parasti pāriet jau 3 līdz 7 dienu laikā. Vieglas, atkārtotas procedūras var veikt atkārtoti ar nedēļas līdz četru nedēļu intervālu, lai iegūtu maksimālo vēlamo efektu.

Pēc procedūras vairākus mēnešus būtu jāizvairās no uzturēšanās tiešā saulē, jo jaunā āda būs jūtīga. Nav izslēgts, ka ārsts var likt iziet zāļu kursu, lai novērstu vīrusu infekciju vai citu problēmu rašanos. Īpaši aktuāli tas ir tad, ja pirms tam ir bijušas aukstumpumpas un ja procedūra plānota tuvu mutes un acu apvidum.


Categories: Uncategorized