webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Iegādājamies jaunu ledusskapi July 11, 2015

ledduskapji internetaNesen kaimiņiene uzrunāja, lai palīdzu atrast un pārvest mājās jaunu ledusskapi. Iepriekšējais, kam jau sen kalpošanas laiks bija pāri atvēlētajam, beidzot pārstājis darboties pavisam. Tad nu nācās skatīt jaunu. Tā kā kaimiņiene vientuļš tantuks – atsaucos uz aicinājumu un nolēmu palīdzēt izskatīt labu un viņai atbilstošu ledusskapi, tā lai tantukam vēlāk nav vairāk galvassāpju, kā prieka par iegādāto.

Zināju, ka virtuvīte maza, ledusskapim vieta atvēlēta uz milimetriem, savukārt ikdienā tur glabājas vien pāris produkti, ķēros pie neliela un ekonomiska modeļa izvēles. Sāku ar meklējumiem interneta veikalos, lai noskatītu kas īsti der, kas ne, tur dažādi parametri un funkcijas. Teikšu uzreiz, 220.lv atradu visu, ko meklēju – galvenais ērtā meklēšanas funkcija, ja zini, kas nepieciešams. Tā kā zināju gan aptuveno cenu, ko tantuks var atļauties, gan izmērus un citus sīkumus, pāris minūtēs man piedāvāja vairākus atbilstošus ledusskapjus, no kuriem tad var izvēlēties atbilstošāko. Gan līzings pieejams (jo kur gan pensionāram tā uzreiz iespējams noskaitīt pilnu summu skaidrā naudā), gan piegāde uz mājām bez maksas. Bet tas tā, patīkami papildus bonusi, iegādājoties tik lielu preci internetā. Galvenais – iespēja izvēlēties ledusskapja tipu. Ilgi domāju, kāds tad būtu atbilstošākais, kur izdevīgāk saldētavu – augšā, apakšā, iekšpusē (jā, iespēju ir daudz), un tad jāskatās tā, lai saldētava atrastos gana parocīgi.

Nākamais – elektrības patēriņš. Domāju, ne tikai šajā gadījumā, bet, iegādājoties jebkuru lielāku elektroierīci, kas lielāko daļu laika pieslēgta tīklam, vērtējam pēc tās energoefektivitātes. Ar ledusskapjiem ir vienkārši – izvēlamies pēc klases. Sākot no D (viszemākās ar vislielāko elektroenerģijas patēriņu), līdz A+++ (visaugstākā ar vismazāko elektroenerģijas patēriņu). Protams, A+++ klases ledusskapis varbūt arī maksās nedaudz dārgāk, bet tas atmaksājas ilgtermiņā, elektrības rēķinos. Tāpat, iegādājoties mazāku A+ vai A++ klases ledusskapi, kur elektroenerģijas patēriņš ir nedaudz lielāks nekā A+++ klases ledusskapjiem, atšķirība nav nemaz tik ārkārtīgi liela, lai sadārdzinātu elektrības rēķinu lielos apmēros. Bet labi, ieslīgu tehniskās detaļās.

Būtiski izvēlēties ledusskapi arī pēc tā tilpuma – katrs zinām, cik daudz produktu parasti glabājam ledusskapī. Ja pārsvarā ēdam ārpus mājas, un ledusskapī glabājas vien pāris produkti, nav vērts iegādāties ierīci ar pārāk lielu tilpumu. Kas šķita īpaši noderīgi interneta veikalu ledusskapju aprakstā – ērti uzrādīts viss ierīces apraksts. Cik tur tilpums (saldētavas, ledusskapja, kopējais), cik elektroenerģijas patēriņš, augstums, platums, jauda un trokšņa līmenis – viss tā kompakti un forši.

Beigu beigās, ledusskapi izvēlējāmies kopīgi ar kaimiņieni, atveda, pieslēdzām un viss darbojas lieliski. Bet pats galvenais ieguvums no visa šī ledusskapja pirkšanas pasākuma – turpmāk, pirms kaut kā iegādes, noteikti ielūkošos interneta veikalos – vismaz zinu kas piedāvājumā, ar ko salīdzināt un ko var iegūt un sagaidīt no kārotās preces.