webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Internets Latvijā. July 10, 2015

internets latvijā

 

 

 

Latvijā, gluži tā pat kā 99% citu pasaules valstu, ir iespējams lietot internetu, kas ir neizslēdzama mūsu ikdienas sastāvdaļa gan darbā, gan izglītībā, gan brīvā laika pavadīšanā. Latvijā interneta attīstība sākās deviņdesmito gadu sākumā un pilnībā nostabilizējās deviņdesmito gadu beigās un divtūkstošo gadu sākumā. Grūti iedomāties, ka agrāk, tas nebija pieejams jebkurā darba vietā, uz ielas un pat mobilajā tālrunī. Pirms pāris gadiem Latvijā internetu izmantoja vairāk kā pusotrs miljons valsts iedzīvotāju un nu skaits noteikti, ka ir audzis. Audzis ir arī datu apmaiņas ātrums, kas ievērojami paaugstina interneta kvalitāti un lietotāju apmierinātību. Apmierināti klienti nozīmē arī lieliskas atsauksmes un iedvesmu servisu padarīt vēl kvalitatīvāku.

Ceturtais ātrākais pasaulē!

Kas to būtu domājis, ka tāda maza valstiņa kā Latvija, varēs  lepoties ar tik skaļu titulu tik globālā tēmā. Ir oficiāli atzīts, ka Latvijā pieejamais internets ir ceturtais ātrākais pasaulē un otrs ātrākais Eiropā! Šo noteikti atceries nākošreiz, kad iedomāsies pasūdzēties par to, ka interneta darbība ir pārāk kaitinoši lēna. Latvijas interneta servisa piegādātāji rūpējas par to, lai interneta ātrums kļūtu vēl lielāks un klienti vēl apmierinātāki, tādēļ ir lielas potences pakāpties pa dažām pozīcijām vēl augstāk un savu vārdu pasaulē iznest šādā veidā.

Interneta provaideri.

Interneta pakalpojumu sniedzēji Latvijā ir daudz un dažādi. Tie ir vairāk un arī mazāk pazīstami. Vairāk pazīstamie ir lielie uzņēmumi, savukārt mazāka izmēra pakalpojuma sniedzēji ir vairāk lokāli – pilsētas vai reģiona apmērā. Tas, ka interneta provaideri ir lokāla mēroga, līdz ar to nav tik plaši pazīstami, nenozīmē, ka to piedāvājums ir sliktāks un nav vērā ņemams. Internets Latvijā ir pieejams 99.9% valsts teritorijas un to izmanto trīs ceturtdaļas valsts iedzīvotāju, kas ir gana spēcīgi statistikas dati, kurus noteikti var izmantot kā pamatu nozares attīstībai.

Izvēlies piemērotāko!

Ļoti daudzi interneta servisa sniedzēji piedāvā savus pakalpojumus jau sakārtotus komplektos. Visbiežāk komplektā tiek piedāvāts interneta pieslēgums ar digitālo televīziju un šāda komplekta cena ir daudz izdevīgāka. Šādu pakalpojumu piedāvā ne tikai lielākie un zināmākie uzņēmumi, bet arī lokālie interneta servisa sniedzēji. Interneta un televīzijas paketes ir īpaši iecienītas, jo tiek sadalītas dažādā patērētāju grupām. Ja runa ir tieši par televīzijas kanāliem, tad nereti iespējams izvēlēties vēl papildus pakas ar kanāliem. Arī interneta lietotājiem ir iespējams izvēlēties starp dažādiem interneta ātrumiem. Piemēram, optiskais internets ir pieejams tikai daudzstāvu māju iedzīvotājiem. Optisko kabeli, protams, var ierīkot arī privātmājām, bet šis prieks ir pārāk dārgs. Vēl pieejami dažādi bezvadu interneta veidi, kas darbojas, izmantojot SIM kartes un tamlīdzīgi.


Categories: Tehnika