webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Kā nopirkt labu kalnu velosipēdu? March 20, 2017

kalnu velosipēdiKalnu velosipēdi ir paši universālākie velosipēdi no visiem velosipēdu tipiem. Ar tiem var braukt teju visur un justies gana komfortabli, ērti un arī pārvietošanās ir ērta. Ar kalnu velosipēdu var doties gan tālākā velobraucienā (tūrisma atpūtai), gan lai aizbrauktu uz veikalu pēc produktiem, gan doties īslaicīgā izbraukumā pa parku. Principā – galvenais kalnu velosipēda uzdevums – palīdzēt braucējam pārvarēt grūtākus ceļa posmus (un tiem obligāti nemaz nav jābūt kalniem).

Pirms pērkam kalnu velosipēdu, labāk vispirms tikt galā ar dažiem svarīgiem jautājumiem – iesākumā, noteikt pašam savu braukšanas stilu (ātri, steidzīgi, pārvarot šķēršļus, tālu, lēni un nesteidzīgi, ikdienas braukšanai vai tūrisma mērķiem), lai samazinātu velosipēdu skaitu, no kā jāizvēlas. Otrs būtisks jautājums – budžets, ko plānojam atvēlēt velosipēda iegādei. Cenas var būt ļoti atšķirīgas, sākot no 300 eiro, līdz pat 3000 eiro, ja vēlamies kaut ko ļoti īpašu, specifisku un piemērotu specifiskām vēlmēm un vajadzībām. Treškārt – labāk notestēt dažādus velosipēdu variantus, pirms izlemt par labu vienam vai otram pirkumam.

Kāpēc vēlamies tieši kalnu velosipēdu? Ja domājam par cenu, ir jāsaprot, ko vēlamies ar velosipēdu darīt. Ja plānojam pārvietoties ikdienā (uz dabu) vai epizodiskiem velobraucieniem ar ģimeni (lēni un nesteidzīgi), var pietikt ar kādu no vienkāršākajiem un lētākajiem modeļiem. Bet, ja vēlamies braukt tālāk, augstāk, ātrāk, vajadzētu izvēlēties kādu no dārgākajiem un augstvērtīgākajiem velosipēdiem.

Ja esam labā fiziskajā formā, aktīvi un mīlam brīvo laiku pavadīt ārā – uz velosipēda, iespējams derēs gan kalnu velosipēds, kam ir amortizācija uz abiem riteņiem, gan hardtrails. Bet ja nejūtamies tik fiziski labi sagatavoti, biežāk izjūtam locītavu un muguras sāpes, veselīgāks būs tikai tāds velosipēds, kam ir abu riteņu amortizācija.

Arī tas, kādus maršrutus braukšanai pārsvarā izvēlamies, var būt nozīme, pērkot velosipēdu. Cik plati, šauri, līdzeni vai stāvi ir ierastākie maršruti? Pastāv kopējā pielietojuma kalnu velosipēdi, kas paredzēti praktiski jebkura maršruta veikšanai, sākot ar dubļainām takām un beidzot ar sarežģītiem maršrutiem ar dažādiem šķēršļiem. Tādi velosipēdi ir pieejami visplašākajā izvēlē. Atšķiras tikai materiāli, no kuriem tie tiek izgatavoti.