webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Kas ir lamināts? March 20, 2015

prof parketsLai arī dzīvojam laikā, kad ir iespējami visdažādākie risinājumi remontdarbu veikšanai, konkrētāk, materiālu izvēlē, daudziem joprojām nav skaidras atsevišķas nianses, kas tad atšķir vienu materiālu no otra. Ja runa ir par grīdas segumiem, tad kas mums nāk prātā? Parasti jau divu veidu grīdas segumi – mīkstie un cieti, kas vēl iedalās sīkāk. Ar mīkstajiem grīdas segumiem, ir vienkāršāk, jo visbiežāk šādi apzīmē tikai un vienīgi paklājus, bet, ja ir jāizvēlas starp cietajiem, tad sākas nelielas neskaidrības, jo nav skaidrs, par ko īsti ir runa – flīzes, linolejs, parkets, grīdas dēļi, lamināts vai vēl kas, ko nemaz uzreiz nevaram atcerēties. Šoreiz runa būs par laminātu, kas ir kļuvis par vienu no mūsu laiku populārākajiem grīdas segumiem ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē.

Kas tas ir?

Lamināts joprojām tiek maldīgi jaukts ar parketu, lai gan abiem ir pilnīgi savādāka ieklāšanas tehnika un lamināts nav veidots no koka, bet tikai pēc tāda izskatās. Lēš, ka pirmās lamināta grīdas tika izveidotas astoņdesmitajos gados Šveicē, kur arī sākās šī seguma slavas gājiens un pašlaik tas aizņem lielāko daļu tirgus, ja runa ir par grīdas segumu piedāvājumu. Lamināts parasti ir sešu līdz divpadsmit milimetru biezumā un tā dēļi ir  100 – 140 cm gari un vidēji 20 cm plati. Uz lamināta virspuses parasti attēlo dažādas koku sugas, kā dēļ to mēdz jaukt ar parketu, tā pat var būt arī akmens raksts vai kas tamlīdzīgs.

Dēļa uzbūve.

Visi tie, kuri jebkad dzīvē ir redzējuši šo grīdas segumu, noteikti pirmajā acu uzmetienā domā, ka tas vien tāds parasts dēlītis un neko īpaši vairāk pētīt nav vērts. Pilnīgi aplami! Lamināta dēlis ir veidots slāņos, ko bezrūpīgākas ieskatīšanās neviens nemanīs. Lamināta nosaukums ir radies no tā virsējās kārtas, kas ir veidota no melomīna vai akrila sveķiem un dod laminātam aizsardzību pret nodilumu, skrāpējumiem un citiem defektiem.

Lamināts no Prof.lv – http://www.prof.lv/lv/buvmateriali/apdares-materiali/gridas-segumi/laminats/


Categories: Uncategorized