webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Kravas furgona noma August 19, 2015

Sastopoties ar negaidītām situācijām, nereti apmulstam un nezinām, kā rīkoties tālāk. Tomēr galvenais ir saglabāt vēsu prātu –ikkatrai problēmai vienmēr ir atrodams piemērots risinājums, turklāt visbiežāk pat vairāki. Arī tad, ja nepiemērotā brīdī pieviļ tehnika, ikkatru lietu ir iespējams salabot, aizvietot un galu galā – uz laiku izīrēt.

Šogad esmu iecerējusi uzsākt studijas augstskolā. Izvērtējot plašo augstākās izglītības iestāžu klāstu, izvēlējos to, kuras piedāvājums man šķita visinteresantākais un visvairāk atbilda manām nākotnes iecerēm. Izturēju konkursu un tiku uzņemta budžeta grupā. Universitāte atrodas citā pilsētā, otrā Latvijas malā, tāpēc biju nolēmusi darbadienās mitināties tur, taču brīvdienās apciemot ģimeni dzimtajā ciematā. Priekšā bija ne tikai jaunu mācību priekšmetu apguve un kursabiedru iepazīšana, bet arī pārcelšanās uz gluži jaunu vietu. Nevēlējos apmesties kojās, tāpēc atradu izdevīgu dzīvokļa īres piedāvājumu – šeit plānoju dzīvot kopā ar attālu paziņu, kas arī uzsāka studijas. Tā kā dzīvoklis nebija mēbelēts un šeit neatradās itin nekas no sadzīvē nepieciešamā, ievākšanās solījās būt grandioza – pārvest vajadzēja ne tikai apģērbu, elektroniku un higiēnas piederumus, bet arī lērumu gultasveļas, saliekamu rakstāmgaldu un pat nelielu ledusskapi. Turklāt tas vēl ne tuvu nebija viss – neskatoties uz to, ka daļu vajadzīgo priekšmetu biju nolēmusi iegādāties uz vietas, līdzi ņemamo mantu saraksts ar katru dienu auga augumā.

Sapratu, ka manu bagāžu nebūs iespējams pārvest ne ar starppilsētu autobusu, ne vieglo automašīnu, un jau laikus sarunāju, ka aizņemšos paziņas kravas furgonu. Tas bija gana ietilpīgs, lai droši nogādātu manas mantas galamērķī. Tiesa, priekšā vēl bija daudz nokārtojamu darīšanu, tāpēc pārvākšanos neapdomīgi atliku teju uz pēdējo brīdi.

Lielās dienas rītā man piezvanīja minētais paziņa, lai informētu par to, ka furgonam gadījusies kāda tehniska vaina – nekādi neesot iedarbināms, līdz ar to izlīdzēt viņš nevarēšot. Biju izmisusi – visas mantas sapakotas, brauciens rūpīgi izplānots, iekļaujot maršrutā pieturas, kur paņemt vēl virkni lietu, sarunāta tikšanās ar jaunā dzīvokļa saimniekiem un jau nākamajā dienā jābūt augstskolā, lai parakstītu līgumu. Pārvākšanos nekādi nevarēju atlikt, taču neviena cita, kam piederētu piemērots transports, manā paziņu lokā nebija.

Sixt auto noma

Nolēmu, ka satraukties nedrīkst. Arī no šīs, šķietami neatrisināmās, situācijas noteikti iespējams rast izeju. Ņemot talkā internetu, atradu Sixt auto īres mājas lapu. Biju dzirdējusi, ka šo nomas kompāniju izmanto mani draugi ārvalstīs, taču nekad nebiju interesējusies, ko piedāvā Sixt auto īre Latvijā. Taču, kā izrādās, izīrējamo mašīnu piedāvājums šeit ir ļoti plašs. Man par lielu prieku šeit bija atrodamas ne tikai vieglās automašīnas, bet arī plašs un jaudīgs kravas furgons.

Tā kā nekad nebiju izmantojusi auto īres pakalpojumus, iesākumā nolēmu kārtīgi izpētīt piedāvājuma nosacījumus. Vadītājam bija jābūt vismaz 21 gadu vecam un ar vismaz divu gadu braukšanas pieredzi – šie faktori bija atbilstoši. Tāpat noskaidroju, kas ietilpst īres cenā, kā arī to, kāds ir pieļaujamais nobraukums. Gala rezultātā sapratu, ka piedāvājums man der!

Sazinājos ar Sixt un uzzināju, kur varu automašīnu saņemt. Šeit man arī izskaidroja, ka tādā gadījumā, ja man nebūs vajadzības ar izīrēto auto braukt atpakaļ, varēšu to nodot man tuvākajā vietā pēc tam, kad būšu sasniegusi galamērķi. Izrādās, ka Sixt punkts atrodams arī pilsētā, uz kuru braucu.

Viss izvērtās veiksmīgi. Sixt auto īre izglāba manu dienu, un domāju, ka šos operatīvos pakalpojumus noteikti izmantošu arī nākamreiz, kad attapšos neparedzētos apstākļos.