webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Kur dzīvot lētāk Latvijā vai Lietuvā? September 14, 2016

kredītiVilņa vai Rīga

Lai gan Latvija un Lietuva ir kaimiņvalstis, un abas gandrīz vienlaicīgi ir iestājušās Eiropas Savienībā, mūsu kaimiņi – Lietuva pievienojās Eirozonai gadu vēlāk kā Latvija. Tas sniedz lielisku iespēju mums salīdzināt, kur tad īsti var dzīvot lētāk Latvijā vai Lietuvā? Ir pagājis jau krietns laiks, kopš abas valstis pievienojās Eirozonai, un jācer, ka abas ir nostabilizējušās un apradušas ar jauno valūtu. Šajā rakstā tiks apkopoti un salīdzināti vidējie rādītāji, katrā no sadaļām ar kurām cilvēki saskarās ikdienas gaitās. 

Mājokļa izmaksas

Dzīvokļa iegādes cenas abās galvaspilsētās atšķiras diezgan ievērojami. Dzīvoklis Rīgas centrā izmaksā aptuveni 1,611.11 € kvadrātmetrā, turpretī Viļņas centrā 2,277.34 € kvadrātmetrā, kas ir ievērojami dārgāk kā Rīgā. Ārpus centrālā rajona dzīvokļa cenas, protams, ir zemākas, attiecīgi – 971.49 € kvadrātmetrā Rīgā un 1,285.00 Viļņā. Kā redzams, Rīgā var ievērojami lētāk iegādāties dzīvojamo platību kā mūsu kaimiņvalsts galvaspilsētā Viļņā.

Kā arī izīrēt dzīvokli Rīgā ir krietni lētāk kā Viļņā. Rīgas centrā vienistabas dzīvokļa cena mēnesī ir aptuveni 345.28 €, turpretī Viļņas centrā 432,42 €.

Trīsistabu dzīvokļa cena Rīgas centrā ir 621. 00 €, bet Viļņā 757,29 €.

Komunālie maksājumi

Protams ir svarīgas netikai dzīvokļa izmaksas, bet arī komunālo maksājumu maksas. Šajos rādītājos salīdzināsim elektrības, siltuma, ūdens un atkritumu izmaksas mēnesī, 85 kvadrātmetru lielam dzīvoklim. Rīgā kopā tas izmaksātu 173.99 € , taču par spīti dārgajiem dzīvokļiem Viļņā, komunālie maksājumi ir mazliet zemāki – 157.94 €.

Transporta izmaksas

Vēl nesen Rīdzinieki pauda sašutumu par sabiedriskā transporta cenu kāpšanu, bet kādas izmaksas ir mūsu kaimiņiem?

Kā jau vairumam zināms, Rīgas sabiedriskajā transportā vienreizēja biļete maksā 1.15€. Turpretī Viļņā sabiedriskais transports ir lētāks – vienreizēja biļete izmaksā 1€ . Kā arī mēnesbiļetes cenas Viļņā ir ievērojamāki zemākas – 29€ , turpretī Rīgā 50€ .

Toties degvielas cenas abās pilsētās ir vienādas.

Restorānu cenas

Maltītes cena nepārāk dārgā restorānā, abās galvaspilsētās izmaksā viedāi, aptuveni 6 € vienam cilvēkam. Turpetī vidēja mēroga restorānā trīs kursu maltīte diviem cilvēkiem Rīgā izmaksā 35 €, taču Viļņā tas izmaksā krietni lētāk 30 €.

Toties vietējais alus abās galvaspilsētās restorānos izmaksā vidēji 2€.

Algas

Protams, lai atļautos visu augstāk minēto un, lai cilvēki varētu dzīvot pilnvērtīgi un ļauties atpūtai, ļoti svarīgs ir atalgojums. Vidējās algas mēnesī Latvijas iedzīvotājiem Rīgā ir 621.49€, turpertī Viļņā atalgojums ir mazliet augstāks – 648.22 € mēnesī. Protams, ir arī daudz citas alternatīvas, kur, piemēram cilvēki var aizņemties naudu, ceļojumiem un izklaidei, tie ir kredīti, taču arī kredītos ir jauzrāda ienākumu līmenis, kas nebūt nav mazsvarīgi.

Salīdzinot abas kaimiņvalstis, ir skaidri redzamas atšķirības dzīves līmeņos. Kaut arī lielākoties, atšķirības nav krasas, Rīgā ir ievērojamāki lētāki dzīvokļi un īres cenas, turpertim Viļņā ir lētāks sabiedriskais transports. Galu galā, katrā no šīm pilsētām var atrast savus plusus un mīnusus, bet mājas ir un paliek mājas. Lai gan algas Rīgā ir mazliet zemākas kā Viļņā, vienmēr ir citi veidi, kā atrast naudu izklaidei, kredīti var palīdzēt Tavam nākamajam ceļojuma galamērķim būt Lietuvai, un kāpēc gan nepārbaudīt visas šīs atšķirības uz savas ādas?