webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Lamināts – kā izvēlēties atbilstošāko? November 29, 2014

prof.lv 2 būvmateriāliJa agrāk katrā mājoklī varēja atrast linoleju, kuram virsū bija uzklāts smalks paklājs, tad mūsdienās par vienu no populārākajiem grīdas segumiem kalpo lamināts. Pastāv uzskats – jo dārgāks lamināts, jo ilgāk un labāk tas kalpos. Šis uzskats ir tik pat aplams, kā uzskatīt, ka dārgākas drēbes ir labākas par mazliet lētākām. Viss ir atkarīgs no tā, kāda ir lamināta kvalitāte un kāda ir bijusi tā izstrāde. Ir vairāki kritēriji ar kuriem irvērts iepazīties pirms lamināta iegādes. Protams, var domāt, ka nepieciešamo palīdzību var meklēt veikalā, taču nevajag aizmirst, ka pārdevēja galvenā loma ir preci pārdot pēc iespējas labāk.

Kas ir lamināta lielākais ienaidnieks?

Tie, kuri savos mājokļos jau sen ir uzstādījuši lamināta grīdas, noteikti zina, ka uz tā ilgi nevar būt nesavākts mitrums. Sākotnēji varētu likties, ka lamināta lielākais ienaidnieks ir nodilums, taču tā nav. Mitrus ir tas, kas visvairāk bojā jebkura veida laminātu, lai cik kvalitatīvs tas arī būtu. Mitrums, kas nonācis lamināta savienojuma šuvēs, uzkrājas un uzsūcas plāksnē un rezultātā tas kļūst nelīdzens un uzpūšas. Šī iemesla dēļ, šuves ir viena no tām lamināta vietām, kurām uzstādīšanas brīdī ir jāpievērš īpaši liela uzmanība. No mitruma uzbriedušas šuves ne tikai mazina lamināta izskatu, bet palielina nolietojumu, jo uzbriedušas šuves atrodas augstāk par pārējo lamināta daļu un ātrāk nodilst.

Lamināts uz sienas.

Kas to būtu domājis, ka grīdas apdares materiālus var stiprināt arī pie sienas. Pēdējā laikā interjerā ir kļuvis populāri laminātu stiprināt arī uz sienas. Tam gan būs nepieciešama nedaudz savādāka uzstādīšana, kā tad, ja laminātu uzstādītu uz sienas. Svarīgi ir arī tas, ka lamināts nav  uzstādīts uz ārsienas, jo aiz tā rastos pelējums. Ir redzēts, ka laminātu stiprina arī pie griestiem, taču to var darīt tikai sausā telpā. Liekot laminātu pie sienas, iesaka atstāt nelielu spraugu starp grīdu un lamināta plāksni.


Categories: Uncategorized