webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Lēcas, kas maina skatienu August 28, 2015

Mēdz teikt, ka acis ir mūsu dvēseles spogulis. Prasmīgs vērotājs un cilvēku pazinējs otra skatienā pavisam viegli var nolasīt prieku, bailes, satraukumu un citas emocijas, tādējādi ļaujot paredzēt notikumu gaitu vienu soli uz priekšu. Ne velti, piemēram, spēlējot azartspēles, neiztrūkstošs aksesuārs ir saulesbrilles – aizklājot acis, iespējams aizklāt arī emocijas, kas pārņem brīžos, kad iedalītās kārtis ir veiksmīgas, vai tieši otrādi – draud ar zaudējumu. Tumšas brilles cilvēki izmanto arī tad, kad vienkārši vēlas paslēpties no apkārtējās pasaules, piemēram, sēru laikā vai dienās, kad nejūtas savā labākajā formā. Taču skatienu var izmainīt arī citādi, piemēram, izmantojot krāsainās vai dekoratīvās kontaktlēcas.

Krāsainās lēcas

Dažādās kolāžās, kur attēlots viens un tas pats cilvēks ar dažādu acu krāsu, iespējams skaidri novērot, cik ļoti acu krāsa spēj ietekmēt cilvēka vaibstus un koptēlu. Turklāt pētījumi liecina, ka līdzcilvēki, balstoties uz šo šķietami sīko niansi, nereti veido pieņēmumus par pašu acu īpašnieku. Ne viens vien būs dzirdējis, ka zilo acu īpašnieki esot labestīgi, kamēr brūno – viltīgi, un citus līdzīgus izteikumus, kam visbiežāk nav nekāda zinātniska pamata. Krāsainās lēcas ļauj mainīt cilvēka vizuālo tēlu, piešķirot sejai nebijušu niansi.

Ir pieejamas divu veidu krāsainās kontaktlēcas – optiskās un lēcas bez optiskā efekta. Proti, šādas lēcas var valkāt gan cilvēki ar redzes traucējumiem, gan tie, kuru redzei nekas nekait, taču viņi vienkārši vēlas izmainīt dabisko acu krāsu. Šādās lēcās ir iestrādāts īpašs krāsu pigments, bet optiskā zona ir caurspīdīga, līdz ar to tās nekādi neietekmē redzi un nekaitē acīm. Tā kā tās ir  veidotas no tāda paša materiāla kā standarta lēcas, tās ir tāpat uzglabājamas un kopjamas, izmantojot speciālu lēcu kopšanas šķidrumu. Šāda veida lēcas pieejamas visdažādākajos toņos, un, izmēģinot vairākus variantus, ikviens var izvēlēties sev tīkamo. Pieejamas gan krāsas, kas izskatīsies gluži dabiski, gan toņi, kas nešaubīgi piesaistīs apkārtējo uzmanību, piemēram, tirkīza zilas krāsas lēcas. Tiesa gan, tas, kā lēcas izskatīties acīs, atkarīgs no lietotāja dabiskās acu krāsas – vieglāk mainīt acu toni būs gaišas acu krāsas īpašniekiem.

Tāpat iespējams iegādāties tonējošās lēcas. Šāda veida kontaktlēcas nemaina dabisko acu krāsu, taču padara to spilgtāku vai piešķir jaunu toni jau ierastajai krāsai. Tonējošās lēcas nebūs piemērotas brūnu acu īpašniekiem – viņu acīs tām visticamāk nebūs nekāda efekta.

Atkarībā no ražotāja, veida un citiem faktoriem krāsaino kontaktlēcu cenas variē no desmit līdz 20 eiro. Zinātāji mēdz teikt, ka tad, kad atrasts vēlamais tonis, šādas lēcas izdevīgāk ir iegādāties internetā. Piemēram, interneta vietnē Lensor krāsaino kontaktlēcu cenas ir, sākot jau no desmit eiro.

Dekoratīvās lēcas

Viens no neparastākajiem risinājumiem ir dekoratīvās kontaktlēcas. Ar to palīdzību iespējams mainīt varavīksnenes formu, piemēram, iegūstot kaķa acis, kā arī acu baltumu vai zīlīšu krāsu – acis var kļūt pilnīgi melnas, sarkanas un iegūt citas variācijas. Šādas lēcas visbiežāk tiek pielietotas dažādiem pasākumiem, piemēram, karnevāliem, taču, izvēloties interesantu ideju, ar šādām lēcām iespējams papildināt arī kādu neparastu ikdienas tēlu.

Šādu kontaktlēcu cena ir aptuveni 15-25 eiro, taču tās nav nopērkamas katrā optikas salonā. Iegādājoties šāda veida lēcas, pievērs īpašu uzmanību to kvalitātei un pērc tās tikai no uzticama un droša tirgotāja

Jāpiezīmē, ka, neskatoties uz to, vai izvēlies optiskās vai parastās lēcas, iepriekš būtu nepieciešama konsultācija ar acu ārstu. Viņš noteiks, vai izraudzītās kontaktlēcas tavām acīm būs piemērotas, ierādīs, kā tās pareizi kopjamas un atbildēs uz visiem taviem jautājumiem, tādējādi mazinot infekciju vai diskomforta risku. Tāpat lēcām ir atšķirīgi izmēri un, neizvēloties to, kas piemērots tieši tavām acīm, iespējams nodarīt nopietnu kaitējumu redzei.