webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

LEGO –ne tikai bērnu, bet arī pieaugušo aizraušanās December 15, 2016

legoRunājot par dažādiem konstruktoriem un puzlēm, visticamāk, domās redzat ainu ar bērnu, kas liek mazus klucīšus. Un lai gan LEGO konstruktori patiešām ir orientēti uz bērniem, ar mērķi ne tikai aizpildīt viņu brīvo laiku, bet arī attīstīt bērnam dažādas prasmes, tomēr tie der arī pieaugušajiem. Visā pasaulē ir daudz pieaugušu konstruktoru cienītāju, kas apvienojas grupās un īsteno dažādas aktivitātes. Pastāv ceļojošās LEGO veidojumu izstādes, savukārt, citi šīs aktivitātes entuziasti prot ar to nopelnīt naudu. Tādējādi, attiecībā uz tāda veida aizraušanos vecumam nav nozīmes.

LEGO pasaule ļauj atgriezties bērnībā. Pazīstamā LEGO kompānija ir ierīkojusi kopumā septiņus atrakciju parkus Legoland. Tie ir atrakciju parki, kas izveidoti praktiski vien no konstruktoriem. Šajos parkos var redzēt ne tikai dažādu dzīvnieku, pilsētu vai apskates objektu atveidojumus, bet arī tematiskos projektus, kas veltīti dažādām kinofilmām, piemēram, “Zvaigžņu kariem”. Bez būvēm, kas celtas no konstruktora detaļām, šajos atrakciju parkos vēl var doties izbraucienā ar laivām, braukt ar vilcieniņiem, apmeklēt LEGO zoodārzu, iegādāties suvenīrus, savukārt, sajūtot izsalkumu, nobaudīt vietējo kafejnīcu uzkodas. Citiem vārdiem sakot – Legoland parki ir tā veidoti, lai nodrošinātu izklaides visas dienas garumā. Lielākā daļa parku apmeklētāju – ģimenes ar maziem bērniem. Tomēr nevajadzētu domāt, ka par šāda parka apmeklējumu priecājas tikai mazie. Bērnus visbiežāk aizrauj izpriecu vietā redzamo skulptūru izmērs – visas skulptūras ir bērna augumā un mazākas. Tad nu mazuļi var pastaigāties starp būvēm, jūtoties kā milži.  Savukārt, vecāki ir pārsteigti, redzot, kādu rūpību un cik daudz darba prasa tāda parka ierīkošana. Viņi labprāt kopā ar savām atvasēm izklaidējas kopīgajās atrakcijās un dienas beigās dodas prom ar ne mazāk platiem smaidiem, visticamāk, atceroties bērnību un jau aizmirstu aizraušanos -konstruēt LEGO skulptūras.

LEGO būvēšanas meistars – karjeras ceļš? Izrādās, ka ne visi pieaugušie pastumj malā savu aizraušanos radīt un būvēt, izmantojot rotaļklučus. Vieni darbošanos ar konstruktoru uztver kā brīvā laika pavadīšanas veidu, citi nodarbojas ar LEGO būvniecību kopā ar saviem bērniem vai mazbērniem.  Bet kas varēja iedomāties, ka būvēšana no LEGO klučiem var būt arī oficiālas karjeras veidā un kā pastāvīgs darbs? Izrādās, visas skulptūras Legoland parkos ir izveidotas ar darbinieku rokām! Un tāds amats kā “LEGO būvniecības meistars” patiešām eksistē. Portālam wired.com darbinieki stāstīja, ka aizraušanās ar LEGO konstruktoriem aizsākās jau agrā bērnībā. Tajā laikā, kamēr klasesbiedri sapņoja kļūt par mūziķiem, aktieriem vai kosmonautiem, viens no tagadējiem kompānijas darbiniekiem – RobbieMcCarthy- teica, ka vēlas visu cauru dienu būvēt konstruktorus. Kā visi citi, arī šī darbinieka vecāki mudināja savu dēlu aizmirst par šo aizraušanos un pievērsties mācībām, pabeigt skolu un studijas universitātē. Robbie visu to izdarīja, tomēr neaizmirsa savu aizraušanos. Tagad viņš strādā vienā no Legoland parkiem, Kalifornijā. Izmantojot 3D projektēšanas programmatūru, viņš izstrādā LEGO modeļus, kurus pēc tam kārtu pēc kārtas būvē kopā ar kolēģiem. Kas gan gribētu sēdēt ofisā, kad var visu dienu konstruēt dažādas skulptūras no vairāk kā 70 dažādu krāsu, vairāk kā 3 miljoniem LEGO klucīšu?

Saskaņā ar konstruktoru būvēšanas konvenciju LEGO kompānijas piedāvātās karjeras iespējas var izmantot ikviens, kas prot un kam patīk būvēt konstruktorus. Uzņēmums ik gadu sertificē visus gribētājus un tos, kam piemīt spējas radīt brīnumus no krāsainajiem klucīšiem. Savā interneta vietnē kompānija aicina iepazīties ar jau sertificēto fanu veiksmes stāstiem. Daļa no šiem cilvēkiem ne tikai izstrādā dažādas konstrukcijas LEGO parkiem, bet arī piedalās izstādēs un veiksmīgi pārdod savus darbus ne tikai privātajiem entuziastiem, bet arī uzņēmumiem, kas vēlas savu interjeru izdaiļot ar ekskluzīvu mākslas darbu.

Sertificēti LEGO būvnieki ik gadu oktobrī organizē LEGO entuziastu konvenciju, citā vārdā BrickCon. Šī pasākuma laikā pieredzējušie LEGO meistari prezentē savas no detaļām radītās skulptūras, kā arī ir paredzēta atsevišķa vieta, kur visi konstruēt gribētāji var taisīt to, ko vien sirds kāro. Turklāt, konvencijas laikā notiek arī LEGO tirdziņš, kurā var iegādāties visu, kas ir saistīts ar šiem konstruktoriem. Kluču likšana kā mācību līdzeklis. Lielākā konstruktoru kompānija LEGO piedāvā dažādas mācību programmas gan “bērnudārzniekiem”, gan pamatskolas un vidusskolas skolēniem. Tās ir integrētas programmas, kas māca komunikāciju, problēmu risināšanu, attīsta loģiku un ir saistītas ar matemātiskajām un fiziskajām zinātnēm. Inovācijas atbalstošie uzņēmēji uzskata, ka LEGO kluču likšana var noderēt, ne tikai veicinot bērna attīstību. Apmācības par tēmu un dažādus pasākumus organizējošie uzņēmumi pat piedāvā LEGO konstruēšanas seminārus kā komandas formēšanas un attīstīšanas līdzekli. Tiek apgalvots, ka tā ir inovatīva un jautra nodarbe, kas motivē kolēģus komunicēt, sasniegt kopējo mērķi, dalīties ar atbildību un risināt problēmas. Vēloties aizmirsties… Vienā no LEGO entuziastu interneta kopienām pirms dažiem gadiem tika izvirzīts jautājums, kas, pēc viņu visu domām, ir vecākais LEGO kluču būvētājs? Viens no kopienas biedriem pastāstīja, ka viņa tobrīd 96 gadus tēvs katru dienu būvē dažādus konstruktorus. Pēc sievas nāves viņš bija gribējis aizmirsties un aizrāvās ar konstruktoru būvēšanu.  Tāpēc nav svarīgi, vai interese par konstruktoriem un puzlēm parādās jau bērnībā, vai aizraujas ar to, gadiem ejot. Svarīgi ir tas, ko cilvēks gūst no savas aizraušanās – vai tas būtu kā radošuma izteiksmes līdzeklis, vai veids, kā nomierināties – tam visam nav nekāda sakara ar vecumu.