webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Neatņemama labsajūtas daļa – progresīva fizioterapija February 10, 2016

fizioterapija

Tā pasaule, kurā mēs dzīvojam, ir krasi mainījusies pēdējā gadsimta laikā. Pat mazāk – krasas izmaiņas ir novērojamas arī vienas paaudzes robežās. IT joma ir pārņēmusi visu pasauli kā meža ugunsgrēks. 80. gados dzimusī paaudze vēl atceras dienas, kad mobilie telefoni bija reti kuram vecākam, un tikai vidusskolas gados daudziem sāka parādīties pirmie telefoni. Tagad gandrīz katram pirmsskolas vecuma bērnam ir mobilais; skolas vecuma – pat viedtālrunis.

Darba sektors ir mainījies līdzi ar laikiem. Arvien vairāk profesiju pārstāvju darbi ir kļuvuši veicami pie datoru ekrāniem. Reti kuram dienas lielākā daļa netiek pavadīta pie rakstāmgalda. Šādam dzīvesveidam agrāk vai vēlāk ir arī sekas. Viens no efektīvākajiem risinājumiem ir progresīva fizioterapija.

Fizioterapija ir iedalāma vairākās formās:

Aktīvā fizioterapija.

Viss, kas ir aktīvs – ārstnieciskā vingrošana fizioterapeita vadībā, individuāli sagatavots vingrojumu kopums, vingrinājumi muskuļu atslodzei, arī fiziskas aktivitātes (piemēram, peldēšana).

Pasīvā fizioterapija.

Masāžas. Citiem vārdiem sakot, lielisks risinājums arī atslodzei un stresa mazināšanai. Fizioterapeita masāžas atšķiras no parastajām masāžām, jo tām ir ārstnieciska un problēmzonas skulpturējoša iedarbība.

Profesionāls speciālists arī pie reizes izglītos par veselīgu uzturu, un kādas izmaiņas nepieciešams veikt dzīvesveidā, lai novērstu noteiktu fizioloģisku problēmu rašanos.

Ir svarīgi neaizmirst, ka visas pārmaiņas sākas ar mums pašiem. Bez personīgas iniciatīvas un regulārām, individuālām aktivitātēm (kā, piemēram, iepriekš minētajiem īso pārtraukumu vingrinājumiem) fizioterapijas kursam būs maz panākumu.

Tāpēc tieši tagad veiksim īsu vingrojumu:

  1. Sēžot krēslā, iztaisnojiet muguru un nolieciet kājas uz zemes.
  2. Atslābiniet rokas gar sāniem un novēršaties no datora ekrāna. Vēlams skatīties ārā pa logu, kaut kur tālumā, ļaujot acu muskuļiem atslābināties.
  3. Paapļojiet plecus 10 reizes vienā virzienā, tad 10 reizes – otrā.
  4. Šo vingrojumu var veikt arī paapļojot rokas, ne tikai plecus.

 

Nu, re, nemaz tik daudz laika neaizņēma, vai ne?