webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Nedaudz par prostatas veselību February 23, 2016

Katram vīrietim viņa pašapziņu daļēji veido arī attiecības ar pretējo dzimumu. Ja tās ir veiksmīgas, tad arī vīrietim ir labs pašvērtējums un pārliecība par sevi. Seksuālo funkciju un spēju radīt pēcnācējus vīrietim palīdz veikt prostata, kas ir valrieksta lieluma dziederis. Tas palīdz ne tikai regulēt seksuālo funkciju, bet nodrošina spermas kvalitāti, pasargā un baro to. Prostata atrodas zem urīnpūšļa, tāpēc nopietni ietekmē arī urinācijas funkciju.

prostatas veselībaLīdz 40 gadu vecumam prostatu parasti neskar nekādas problēma, ja nu vienīgi iekaisums prostatīts, kas nav smaga saslimšana, bet pēc šī vecuma prostata var sākt palielināties. Un tas jau rada varākus riskus, kas liecina par nopietnu saslimšanas iespējamību. Nopietnākā no tām ir prostatas vēzis, kam ir augsta saslimstība gan Latvijā, gan citās valstīs. Mums joprojām arī ir augsta pacientu mirstība no prostatas vēža. Tāpēc katram vīrietim pēc pusmūža jau vajadzētu nopietni domāt par savas prostatas veselību un tās saglabāšanu.

Protams, ka prostatu var ietekmēt kopējais vīrieša dzīvesveids, it īpaši uzņemtā pārtika. Ja tā nav sabalansēta un ir pārāk daudz dzīvnieku izcelmses tauku, tad prostatas saslimšanu risks var būt lielāks. Tāpat ir pētījumi, kas apliecina prostatas vēža saistību ar lieko svaru, mazkustīgu dzīvesveidu. Tāpēc vīriešiem ir svarīgi domāt par savu fizisko formu, uzturu un aktivitātēm.

Tomēr ir arī objektīvi faktori. Galvenais no tiem ir iedzimtība. Ja tuvākos vai tālākos rados ir bijusi šāda slimība, ir liela iespējamība, ka tā tiks pārmantota. Tāpēc, ja ir ziņas par šādiem gadījumiem ģimenes vēsturē, tad laikus jāziņo par to urologam un jāveic regulāra prostatas veselības uzraudzība. Speciālisti iesaka pēc 40 gadu vecuma regulāri doties pie urologa un veikt prostatas pārbaudi. Prostatas vēzis attīstās lēnām, tāpēc ir iespēja to atklāt agrīnā stadijā, kad prostatas ārstēšana var būt tiešām sekmīga. Tā kā prostatas saslimšanas lielākajā daļā gadījumu pavada arī urinācijas traucējumi (nekontrolētas noplūdes, pilēšana), pacientam noderīgi var būt speciālie higiēnas līdzekļi no http://www.tena.lv/.