webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Noderīgi padomi jauna datora iegādei August 17, 2018

ārējie cietie diski hddPortatīvo datoru piedāvājums šobrīd ir ļoti plašs. Un tas nozīmē, ka, meklējot jaunu datoru, var nākties apjukt. Lai izvēli izdarīt būtu vienkāršāk, ir jāņem vērā vairāki faktori. Pirmkārt, jau jāsaprot, kādam mērķim dators galvenokārt tiks izmantots – mācībām, darbam, spēlēm vai ikdienišķām darbībām. Tas palīdzēs saprast, kādiem datora parametriem pievērst pastiprinātu uzmanību.

Cietais disks un operatīvā atmiņa

Ja dators tiks izmantots spēlēm vai sarežģītākām programmatūrām, jāiegādājas jaudīgāks dators. Ja plānota apjomīgu datu apstrāde un uzglabāšana, jāpārliecinās, ka cietais disks būs pietiekami liels. Protams, to ietilpību jebkurā brīdī var palielināt – šim nolūkam paredzēti ārējie cietie diski no https://220.lv/lv/datortehnika/datu-neseji/hdd—arejie.

Kas attiecas uz operatīvo atmiņu (RAM) – ikdienišķām darbībām, iespējams, pietiks ar 4 GB lielu atmiņu, savukārt darbam, mācībām, izklaidei būtu nepieciešams dators ar lielāku atmiņu, piemēram, 8, 16 vai 32 GB.

Ekrāna izmērs

Būtisks faktors ir arī datora ekrāna izmērs. Tāpat uzmanība jāpievērš arī ekrāna izšķirtspējai – tā tiek mērīta pikseļos, kas nozīmē – jo vairāk pikseļu, jo labāka izšķirtspēja.

Procesors

Lai portatīvais dators darbotos labi, svarīgs aspekts ir arī tā procesors. Jo augstāka procesora veiktspēja, jo jaudīgāks un ātrāks ir dators. Īpaši svarīgi tas ir, spēlējot spēles, darbojoties ar video failu apstrādes programmām u.c.

Operētājsistēma

Pievērs uzmanību arī tam, kāda ir noskatītā datora operētājsistēma. Jāpiebilst, ka ir arī tādi datori, kuri nav aprīkoti ar operētājsistēmu – tātad, tā būs jāiegādājas atsevišķi. Dators bez operētājsistēmas attiecīgi būs lētāks, taču katram pašam jāizvērtē, kas ir izdevīgāk un pieņemamāk.

Citi kritēriji

Apsverot iespēju iegādāties kādu konkrētu datoru, vērts uzzināt arī:

  • Kāda ir tā klaviatūras valoda – īpaši svarīgi, ja plānots rakstīt arī citās valodās (piemēram, angļu vai krievu);
  • Vai datoram ir iebūvētā kamera un mikrofons- šīs funkcijas ievērojami atvieglos darbu ar datoru, īpaši, ja ir plānots veikt video zvanus Skype un citviet

Pateicoties plašajam piedāvājumam, ikviens var atrast tādu portatīvo datoru, kas atbilst viņa individuālajām prasībām!