webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Padari mājas tīrīšanu aizraujošu! September 27, 2016

putekļu sūcējiPavasaris gan aiz kalniem, tomēr mājas uzkopšana un tīrīšana nav tikai pavasara darbs vien. Bieži vien mājās sakrājas tik daudz nevajadzīgo lietu, kas krāj putekļus, ka lielā tīrīšana mājās būtu jāveic vismaz pāris reizes gadā. Lūk, arī rudens ir gluži labie piemērots laiks tam, lai pirms ziemas sagatavotu tādu pamatīgi tīru mājokli.

Vispirms, lai cik dīvaini arī neliktos, pirmais, kas jādara sākot mājas lielo tīrīšanu – jāatrod piemērotākā mūzika. Protams, tā katram būs sava, tomēr rezultāts vien – mūzikas pavadījumā māja tīrās daudz raitāk un labāk!

Kā ierasts, kājas uzkopšanā nepieciešami arī dažādi līdzekļi un ķīmijas mūsu plauktos netrūkst. Bet nevajadzētu! Labāk izvēlēties ekoproduktus mājas uzkopšanai, bet ja neizdodas uzmeklēt – arī dažādi tautas līdzekļi būs lielisks palīgs. Turklāt veselībai un pašam mājoklim daudz draudzīgāk. Arī sadzīves tehnika, kas atbilstoša mājokļa labākai uzkopšanai, par sliktu nenāks. Tiesa, uz katru mājokļa lielo tīrīšanu jaunas iekārtas nepirksim, toties te jādomā uz priekšu – vienreiz nopērkot labu un kvalitatīvu putekļu sūcēju, tas strādās labi vairākas sezonas, palīdzot mājas uzkopšanas darbos. Piemēram, ideāli putekļsūcēji ir tie ar ūdens filtriem. Tie iesūktos putekļus saslapina, neļaujot tiem atkal izlīst atpakaļ gaisā.

Un tad, kad viss nepieciešamai atrasts, mūzika izvēlēta – var sākt lielo tīrīšanu. Vislabāk mājas lielo tīrīšanu veikt saulainā laikā. Saules spilgtajā gaismā daudz labāk varēs izvērtēt putekļu un traipu slēptuves. Lai nekrātu mājoklī nevajadzīgas lietas, jāizrevidē izlasītu un sen neizlasītu žurnālu un avīžu kaudzes, jāpāršķiro drēbju, kurpju un citu skapju saturs – tas ir teju laikietilpīgākais process visā uzkopšanas laikā. Tieši rudenī no skapja tumšākās daļas rudens silto dienu saulītē ceļam ziemas apģērbu, kas tūliņ jau būs nepieciešams. Tad apģērbu ieteicams uz laiku iznest saulītē un pavēdināt. Tikmēr var iztīrīt skapja iekšpusi – mitra putekļu lupatiņa būs tieši tas, kas vajadzīgs, lai rūpīgi izslaucītu katru plauktu un nišu.

Uz griestu lampām, stāvlampām un galda lampām parasti sakrājas visvairāk putekļu un tā kā ziema un rudens ir tumšais laiks, tieši apgaismes ķermeņi mājās palīdzēs uzturēt lielāko daļu gaismas. Lai būtu tīri un nenoputējuši tos noteikti neizmirstam notīrīt. Vai pāriet pāri ar mitru putekļu lupatiņu vai arī, noņemot plafonus, tos nomazgāt ziepjūdenī, noskalojot tekošā ūdenī. Papīra abažūriem var izvēlēties putekļsūcēju, izvēloties mazo sukas uzgali.

Radiatori ziemā ir siltuma avots – par tiem arī neaizmirstam. Varam droši brukt virsū ar putekļu lupatiņu, bet radiatora starpas izsūkt ar putekļsūcēju, lai arī tur nekrājas lieki putekļi.

Savukārt mīkstās mēbeles kārtīgi iztīrām ar putekļusūcēju, lai rudens un ziemas vakaros ērtāka un tīrāka sēdēšana, ieritinoties pie televizora ar karstu tējas krūzi rokās!