webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Padomi labākam miegam December 1, 2017

 

gultas internetāTevi ik pa laikam vai diezgan bieži piemeklē miega problēmas? Šeit būs padomi, kas palīdzēs!

  • Ievies miega modeli, kas tev der vislabāk. Centies iet gulēt un no rīta celties vienā un tajā pašā laikā. Lai arī izmaiņas nebūs redzamas tūlīt, ja šie paradumi tiks ieviesti ikdienā, pēc pāris nedēļām vai mēnešiem tu jutīsi, kā miegs uzlabojas.
  • Pavadi gultā pareizu laika periodu. Lielākajai daļai pieaugušo pietiek ar septiņām, astoņām stundām miega. Tomēr, protams, katram cilvēkam tas var atšķirties. Tie, kuriem ir vājš miegs, mēdz pavadīt gultā vairāk nekā astoņas stundas, kas fragmentēto gulēšanu padara par ieradumu. Centies ierobežot gulēšanas laiku līdz astoņām vai astoņām ar pusi stundām, ne vairāk. Tāpat atceries, ka bērniem nepieciešams vairāk miega nekā pieaugušajiem.
  • Izvēlies īsto gultu. Protams, ka pašas guļamistabas mēbeles izvēlei ir liela nozīme. Mūsdienās tās iespējams iegādāties gan parastajos veikalos, gan arī pasūtīt tiešsaistē. Jāteic, ka iegādāties gultas internetā pat ir vienkāršāk un ērtāk, jo tu ne tikai vari apskatīt lielāku skaitu modeļu, bet arī salīdzināt to cenas un izvēlēties izdevīgāko. Iegādājoties gultu, pievērs uzmanību konstrukcijas materiālam. Dabīgākā būs koksne, taču mūsdienās ir pieejami arī citi veidi. Tāpat pārliecinies par to, ka gultas komplektā esošais matracis ir atbilstošs tavām prasībām un vajadzībām. Var gadīties, ka tu izvēlies tikai gultas rāmi, bet matraci iegādājies atsevišķi.
  • Relaksējies un noskaņojies miegam. Pirms dodies pie miera, centies tam noskaņoties. Visas problēmas, par kurām domāji dienas gaitā, mēģini neņemt līdzi gultā un neturpināt par tām uztraukties. Taču tu vari pārdomāt dienas laikā paveikto un to, ko plāno darīt rīt. Arī neliela izvingrošanās ir laba alternatīva, taču to nevajadzētu darīt pārāk vēlu.
  • Izvairies gulēt diendusu. Gulēšana dienas laikā ievērojami apgrūtina aizmigšanu naktī. Protams, ja ļoti vēlies nosnausties, vari to darīt, taču ne ilgāk par 30 minūtēm. Un centies to darīt tā, lai pēc tam tu būtu nomodā vismaz četras stundas pirms došanās pie miera.
  • Neskaties pulkstenī. Nepārtraukta pulksteņa vērošana, esot gultā, padarīs tevi nemierīgu un liks uztraukties par to, cik stundas vēl palikušas, lai izgulētos. Lai lieki sevi nenervozētu, neliec guļamistabā sienas pulksteņus, kā arī galda pulkstenim vajadzētu atrasties prom no acīm.
  • Miega zāles lieto tikai īpašos gadījumos. Tev jāsaprot, ka medikamentiem nereti ir īslaicīga iedarbība, kā arī tie neatrisina miega problēmu cēloni. Turklāt ir ātri vien iespējams kļūt atkarīgam no miega zālēm.
  • Apmeklē speciālistu, ja nepieciešams. Ja arī pēc visu iepriekšējo padomu pielietošanas praksē to saproti, ka miega problēmas nesamazinās, var gadīties, ka tev jāapmeklē ārsts. To ieteicams darīt arī tad, ja tev ir problēmas ar garastāvokli, miegs nesniedz relaksāciju, tu gulēšanas laikā krāc, kā arī nespēj izgulēties, neatkarīgi no tā, cik ilgu laiku pavadi gultā.