webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Ja nu kādu dienu parādījusies alerģija May 10, 2016

parādījusies alerģijaCeļojumā pavadīju trīs mēnešus un iepazinu dažādas kultūras un it īpaši mani interesēja tradicionālie ēdieni. Katru dienu es biju ēdusi vai dzērusi ko jaunu, iepazinu specifiskās garšas un pat šo to iemācījos pati pagatavot.

Kad man parādījās nelieli izsitumi uz rokām, nepievērsu tām īpašu nozīmi. Es taču ceļoju pa tropu valstīm un biju ēdusi vietējo ēdienu un it īpaši daudz augļus. Organismam nepazīstama pārtika izraisa stresu un īslaicīga alerģija ir normāls paradums.

Pārbraucot mājās, izsitumi uz rokām tikai palielinājās un pat parādījās uz kājām, pat tad, ja jau nedēļu ēdu vietējās izcelsmes produktus. Te nu es sapratu, ka man ir parādījusies alerģija. Tas mani sāka uztraukt, man nebija ne jausmas, kas to varētu izraisīt. Devos uz vizīti pie dermatologa cik ātri vien varēju.

Izrādās, ka alerģiju neizraisa viens konkrēts produkts, bet organisms katru reizi pastiprināti reaģē uz dažādiem produktiem. Tas, protams, sākās ceļojuma laikā, imunsistēma tika pavājināta, jo organismam bija jātiek galā ar nepazīstamiem augļiem vai arī tikai vienu no tiem, patērējot daudz enerģijas un citas rezerves vielas. Sākās ķēdes reakcija, kāds auglis bija iniciators un pārējie sekoja līdzi, pat tādi produkti, kurus biju lietojusi uzturā gadiem ilgi arī sāka izraisīt alerģiju.

Alergēnu diagnosticēšanai veica dažādas analīzes, ņēma arī asins paraugus, jo nevarēju uzskaitīt visus produktus, kurus biju ēdusi, kopš veidojas izsitumi. Viens no testiem bija aplikācijas tests, kuram bija rūpīgi jāsagatavojas – nedrīkstēja sauļoties un smērēt muguru ar kosmētiku. Uz muguras tika pielīmēts liels plāksteris, kuru noņēma tikai pēc divām dienām.

Pēc testa nolasīšanas, man bija noteikta diēta, diezgan daudzi produkti man izraisīja alerģiju un vienīgais veids kā ar to cīnīties, ir izvairīties no tiek produktiem un ļaut ādai sadzīt un organismam atjaunoties un nostiprināt imūnsistēmu.

Kā jau dermatologs solīja, mana pašsajūta uzlabojās diezgan ātri un alerģijas izsitumi pamazām sāka izzust. Ilgāku laiku pieturējos pie noteikta uztura un pēc tam atsāku ēst visu to pašu, tikai mazākos daudzumos.