webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Piparkūku mīklas vēsture November 19, 2013

feliksa-kondetoreja.com piparkūku mīklas vēsturePiparkūkas tiek ceptas Eiropā jau gadsimtiem ilgi. Dažās vietās piparkūkas ir mīkstas un gaišas, bieži vien tiek izmantotas kūkām, savukārt citur tās var būt tumšas un kraukšķīgas, savukārt vēl citur piparkūku mīkla var tikt izmantota biezu un mīkstu pīrāgu pagatavošanā, ko pēc tam pasniedz ar citronu mērci vai putukrējumu. Piparkūkas mēdz būt saldas vai asas, mīkstas vai cietas, bet tās vienmēr tiek veidotas speciālās formās un dekorētas ar balto cukura vai citu glazūru, lai tās būtu vēl pamanāmākas.

Piparkūkas laikā līdz 15.gs.

Iespējams, ka mūsdienu termins ir nedaudz neprecīzs, jo viduslaiku Anglijā piparkūkas nozīmēja vienkārši „konservētu ingveru”. Tikai 15.gs. šo terminu sāka pielietot kūkām un dažādiem cepumiem, kas tika pagatavotas ar ingveru, sīrupu un garšvielām, radot šo specifisko piparkūku aromātu un garšu.

Piparkūkas senos laikos nebija tik izplatītas un skaitījās galvenokārt kā delikatese. Mīkla tika izmantota, lai radītu cepumus un kūkas, kuras, starp citu, tika lietotas ne tikai Ziemassvētkos, bet teju visos nozīmīgajos svētkos, atšķīrās tikai formas. Lieldienu tematikai tika gatavoti apaļi cepumi, piem., pogu formās, savukārt dzīvnieku un putnu formas cepumi tika gatavoti rudenī. Daudzi gadatirgi, piem., Anglijā, kļuva pazīstami tieši kā piparkūku gadatirgi, pateicoties tieši šo piparkūku priekšmetiem, kurus bieži izmantoja arī dāvanām.

Katrā valstī ir savas tradīcijas arī attiecībā uz piparkūkām

Tāpat kā tagad, arī senāk piparkūkas Ziemassvētkos radīja vislielāko iespaidu. Populāras bija ne tikai piparkūkas, bet arī piparkūku mājas un, tāpat kā ar to formām un garšām, arī to veidošanas manieres visur bija savādākas. Vācijā veidotās piparkūku mājiņas nekad nebija tādas pašas kā Anglijā, savukārt Anglijā tās nekad nebija tādas pašas kā Amerikā un tieši Amerikā vēl aizvien var atrast vis neordinārākās un interesantākās piparkūku mājiņas.

Mūsdienās piparkūku mīkla piparkūkām ir pieejama pat lielveikalos. Vēl vairāk, to iespējams iegādāties arī online! Piem., feliksa-konditoreja.com piedāvā savā mājas lapā iegādāties ne tikai piparkūku mīklas, bet arī dažādas kūkas un tortes, gan izvēloties no kataloga, gan pēc pasūtījuma. Ja nezinājāt par šādu iespēju, tad droši varat doties uz viņu mājas lapu un aplūkot piedāvājumu!


Categories: Kulinārija