webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Planšetdatori – kas tas ir un kam tas paredzēts! February 6, 2014

asusshop.lv plansetdatoriKaut kas līdzīgs mūsdienu planšetdatoriem parādījās jau 20.gs. 2.pusē, bet šajās dienāsto koncepts ir stipri izmainījies. Pateicoties tādiem zināmiem modeļiem kā iPad, ideja, kādam ir jābūt mūsdienu planšetdatoram tiek ņemta pēc šī planšetdatora piemēra. Mūsdienu planšetdatori ir plāni un kompakti, ar skārienjūtīgajiem ekrāniem, kas reaģē uz pirkstu pieskārieniem (tādēļ nav vajadzīgs ne speciāls “irbulis”, ne klaviatūra). Tie sava mazā izmēra un nelielā svara dēļ ir ērti pārvietojami un īpaši noder tiem, kas pastāvīgi dodas darba braucienos vai daudz ceļo.

Tā iemesla dēļ, ka planšetdatoram nav nepieciešama klaviatūra vai citas perifērijas iekārtas, tie var garantēt savu mobilitāti. Tie parasti ir ļoti kompakti, izmērā no 7 līdz 11.6 collām. Daži lielākie modeļi ir ar ekrāna izmēru pat 13 un 15 “, bet tas ir ļoti reti. Modeļi ar lielāku ekrānu ļauj ērtāk lietot internetu, lietot programmas un aplikācijas vai, piem., skatīties filmas. Bez tipiskajiem planšetdatoriem mēdz būt arī pārveidojamie modeļi, kuriem var pieslēgt klaviatūru. Pateicoties speciālam savienojumam, planšetdatora displeju un tastatūru iespējams savienot, radot savdabīgu portatīvo datoru. Pārsvarā šādi planšetdatoru modeļi  ir ar 11 collu displeju, bet tirgū pieejami modeļi no 10 līdz 14 “. Šādi pārveidojamie planšetdatoru veidi būs īsts atradums tiem, kam nepieciešams ērts un neliels pārnēsājamais dators, uz kura tajā pat laikā var veikt nopientākus darbus.

*Planšetdatoru spilgtākās priekšrocības: Kompakti savā izmērā; Iespējams lejupielādēt simtiem aplikāciju; Der izklaidei – videospēļu, video, mūzikas atskaņošanai; Teicams palīgs darba cilvēkiem – dodoties izbraucienos viegli paņemt līdzi, ērti veikt pierakstus sapulcēs; Moderni pēc izskata u.c. viens no tādiem ir Vivo Tab Note 8 modelis!

Planšetdatori savienojas ar internetu caur WiFi vai mobilajiem platjoslas 3G vai 4G tīkliem, gluži kā viedtālruņi. Tā kā planšetdatori pēc tehniskajiem raksturlielumiem vairāk līdzinās mobilajām iekārtām, tos iespējams ļoti ātri ieslēgt un sagatavot darbam un Jūs momentā varat piekļūt internetam vai savām aplikācijām. Aplikācijas var lejupielādēt, lai pievienotu lielu atšķirīgu funkciju klāstu – no zīmēšanas aplikācijām vai spēlītēm līdz nopietnākam darbam domātām programmām, tādām kā Word un Excel.

Planšatdatorus var iegādāties ļoti atšķirīgās cenu kategorijās, jo cena atkarīga no tehniskajiem lielumiem: iekļautajām programmām, ekrāna izmēra collās, procesora tipa, iebūvētās atmiņas, 3G, 4G atbalsta, iebūvētās kameras MP skaita u.tml.

Ienāc interneta veikalā un apskaties datortehnikas piedāvājumu!

 


Categories: Datorthenika