webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Portatīvā datora iegādes kritēriji! January 24, 2014

asusshop.lv portativais datorsPortatīvie datori ir plāni un nelieli, ērti pārnēsājami datori, kas kalpo kā inovatīva alternatīva gabarītu ziņā lielajiem personālajiem galda datoriem. Neņemot vērā tā nelielo izmēru, portatīvais dators pilda visas galda personālā datora funkcijas un, atkarībā no modeļa, šobrīd pieejamie portatīvie datori, piem., multimediju portatīvie ar spēcīgu procesoru spēj sniegt pat lielāku veiktspēju nekā vidusmēra galda dators. Pārnēsājamību nodrošina arī iebūvētā baterija, kas 100% uzlādēta spēj turēt pat vairākas stundas bez tiešās elektrības padeves.

Zināmākie portatīvo datoru veidi

Tā kā ikvienam no mums ir savas vajadzības, arī datoru ražotāji koncentrējas uz dažādu portatīvo izstrādi, lai būtu spējīgi piedāvāt portatīvos datorus atbilstoši katra vajadzībām. Portatīvais dators mēdz atšķiras ne tikai pēc vizuālā izskata vai ekrāna izmēra collās, bet arī pēc procesora tipa, atmiņas, video kartes un skaņas kartes veida, operētājsistēmas u.c Pazīstamākie portatīvo datoru ražotāji datoru tirgū ir Apple, Asus, Dell, HP, Lenovo u.c

Nozīmīgi kritēriji portatīvā iegādei:

*Displejs – portatīvie datori nopērkami ar dažāda izmēra ekrāniem, no kuriem populārākais ir 15.6 “, tomēr lielā klāstā pieejami gan lielāki, gan mazāki modeļi. Parasti šis apsvērums ir vitāli svarīgs, īpaši, ja pastāvīgi dodaties izbraukumos un pārvietojaties un gribat, lai portatīvais būtu pietiekami kompakts. Izmērā lielāki modeļi būs aktuāli tiem, kas lielākoties strādā ar klēpjdatoru vienā vietā.

*Atmiņa – viens no svarīgākajiem apsvērumiem portatīvā iegādē ir tā atmiņas ietilpība. Šajā situācijā nozīme ir operatīvajai atmiņai un cietā diska (HDD) kapacitātei. Parasti, jo lielāka kapacitāte, jo labāk, jo tādējādi nav raižu ar failu glabāšanu. Bet, ja iegādājaties datoru, piem., ar 500 GB un secināt, ka vietas nepietiek, vienmēr var pieslēgt klāt ārējo cieto disku.

*Procesors – lai dators strādātu pēc iespējas ātrāk, strādājot pat ar lielām un augstas grafikas datorprogrammām, nepieciešams jaudīgs procesors. Vairumam studentu vai tiem, kuri datorā vien pilda vienkāršus uzdevumus vai lieto internetu, jāpietiek ar Cerelon vai Pentium modeļiem, bet sarežģītāku uzdevumu izpildei noderīgāk būs lūkot pēc Intel Core i3, i5 vai i7 procesoriem.

Minētie ir tikai daži no nsvarīgākajiem kritērijiem portatīvā datora izvēlē. Visgudrāk veikt padziļinātu izpēti interneta resursos vai lūgt padomu  kādam profesionālim, īpaši, ja izvēlaties savu pirmo portatīvo datoru.

 

PORTATĪVĀ DATORA NOZĪME MŪSDIENĀS

Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, arī portatīvie datori paliek aizvien funkcionālāki, plānāki un daudz mobilāki. Jau labu laika posmu portatīvais dators tiek lietots kā galda datora aizstājējs, jo portatīvie datori kļūst arvien jaudīgāki un var izpildīt arī komplicētas darbības, piem., lietot sarežģītas grafikas datorprogrammas darbā vai vienkārši spēlēt apjomīgas datorspēles, kas arī prasa augstu grafisko veiktspēju. Datorlietotājiem ar augstām tehniskajām prasībām piemērots ir jaudīgāks portatīvā datora modelis, bet pārējai daļai datorlietotāju pietiekami labs būs arī vidusmēra portatīvā modelis.

Populārākie portatīvo datoru veidi

Tā kā katram no mums ir atšķirīgas vajadzības, arī portatīvo datoru ražotāji koncentrē spēkus  uz vairāku portatīvo ražošanu, lai varētu piedāvāt portatīvos datorus atbilstoši katra vajadzībām. Šī iemesla dēļ portatīvais dators mēdz atšķirties ne vien pēc ekrāna izmēra un dizaina, bet arī pēc tehniskajiem raksturlielumiem, piem., procesora veida, operatīvās atmiņas, cietā diska (HDD), video kartes veida, operētājsistēmas u.c. Vadošie zīmoli, kas piedāvā portatīvos datorus ir Apple, HP, Dell, Acer, Samsung, Lenovo u.c.

Portatīvā iegādē nozīmīgu lomu spēlē:

*Monitors – bieži vien ir tā, ka, jo mazāks ekrāns (piem., 12.5 collas), jo finansiāli izdevīgāks modelis. Tomēr tas derēs pamata uzdevumu izpildei, piem., e-pastu nosūtīšanai. Datorspēļu faniem vai ikvienam citam, kam jāsaskaras ar sarežģītām programmām, nepieciešams lielāks un jaudīgāks portatīvais dators.

*Atmiņa – atmiņa teju vienmēr ir nozīmīgs kritērijs iegādājoties jebkuru datoru. Kritēriji, kas būtu jāņem vērā – operatīvā un cietā diska (HDD) ietilpība. Parasti, jo lielāka kapacitāte, jo labāk, jo tādējādi nebūs problēmu ar failu glabāšanu. Bet, ja izvēlaties portatīvo, piem., ar 320 GB un izrādās, ka vietas nepietiek, vienmēr var pievienot klāt ārējo cieto disku.

*Procesors – lai dators strādātu pēc iespējas ātrāk, strādājot pat ar lielām un sarežģītas grafikas programmām, vajadzīgs jaudīgs procesors. Vairumam datorlietotāju pietiekami piemērots būs modelis, piem., ar Intel Pentium procesoru, bet augstām grafiskām prasībām labāk meklēt Intel Core i3 un uz augšu.

Nosauktie ir tikai daži no kritērijiem, kas jāpārbauda iegādājoties portatīvo. Tā kā pirkums nav tas lētākais, turklāt domāts ilgai lietošanai, pirms portatīvā iegādes svarīgi pārdomāt visas iespējamās nianses.

 


Categories: Datorthenika