webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Sāc veidot karjeru un izvēlies studijas ārzemēs November 17, 2015

Nākotnes plāni un sapņi par savu ideālo dzīves nodarbošanos bieži vien mums izveidojas jau agrā bērnībā. Ļoti svarīgi ir ļaut šiem sapņiem izaugt un noformēties, lai skolas laikā saprastu, vai tiešām jums ir spējas tos īstenot un tie joprojām jūs saista. Arī vecāku loma šajā izvēlē ir svarīga, jo viņu atbalsts var bērnu iedrošināt tiešām lieliem sasniegumiem.

studijas-ārzemēsEs biju to laimīgo bērnu skaitā, kam vecāki vienmēr ļāvuši darīt visu, kas man interesē un nav uzspieduši savu gribu par kādu noteiktu profesiju. Bērnībā man ļoti interesēja dažādi eksperimenti un tehnika, tāpēc jau kopš pirmajām klasēm mani sūtīja zinātnes pulciņā, vēlāk ar lielu aizrautību sāku mācīties ķīmiju un fiziku. Tās bija lietas, kas man dabiski padevās, loģiski tās izpratu, pat īpaši nemācoties kādus likumus vai sakarības. Sapratu, ka ar šo jomu labprāt saistīšu arī savu tālāko nākotni. Vecāki, redzot manu entuziasmu, piedāvāja apmeklēt arī jauno zinātnieku skolu, kas tika organizēta ar universitātes atbalstu. Visus vidusskolas gadus ar vecāku atbalstu varēju piedalīties dažādās aktivitātēs, kas palīdzēja man iegūt lielu pieredzi, apbalvojumus dažādos konkursos un olimpiādēs.

Sapnis par studijām ārzemēs

Skolotāji, redzot manas intelektuālās spējas un lielo entuziasmu, jau laikus ieteica domāt par izglītību ārzemēs, jo es biju gatavs lieliem sasniegumiem. Izglītība ārzemēs varēja būt lielisks pagrieziena punkts manā dzīvē, kas pavērtu daudzus ceļus un dotu iespēju izveidot starptautisku karjeru, kas būtu mans lielākais sapņu piepildījums. Vecāki mani tajā atbalstīja, jau laikus sākām interesēties pat piemērotām universitātēm un kritērjiem, kādiem man būtu jāatbilst, lai tajās iestātos. Sekmes visos priekšmetos man bija labas, arī vidējā atzīme atbilda vajadzīgajam līmenim. Vienīgais, kas bija jānokārto – IELTS angļu valodas eksāmens vajadzīgajā līmenī. Šajā jomā par savām spējām nebiju līdz galam pārliecināts, tāpēc jau laikus pieteicos uz angļu valodas papildkursiem, lai paplašinātu un nostiprinātu nepieciešamās zināšanas pirms eksāmena kārtošanas. Dažu mēnešu laikā apguvu papildus zināšanas, lai varētu nokārtot labā līmenī IELTS eksāmenu. Tas man arī izdevās.

Studijas Dandī universitātē

Ar izglītības aģentūras palīdzību un starpniecību es pēc vidusskolas beigšanas iestājos Lielbritānijas Dandī  universitātes Fizisko un inžinierzinātņu fakultātē. Biju ļoti sajūsmināts par šo iespēju, jo šī universitāte slavena ar tiešām labiem sasniegumiem izglītībā, labu pedagoģisko bāzi.

dandi universitātePēc pirmā gada studijām jau biju paspējis pielāgoties nopietnajam mācību tempam un padziļinātajām individuālajām studijām, kas aizņēma lielu daļu kopējā studiju laika. Salīdzinot ar Latvijas skolā pierasto mācībspēku un skolēna attiecību modeli, man bija jāpielāgojas kaut kam pavisam citam. Jau no pirmā studiju gada mūs kā jaunos speciālistus regulāri veda uz dažādām ražotnēm, laboratorijām, sarunām ar uzņēmumu vadītājiem, tādā veidā jau praktiski iepazīstinot ar reālajām darba iespējām un arī tālākām pētniecības jomām, kurās varētu strādāt.

Pēc studiju beigām nolēmu tās turpināt arī maģistrantūrā. Saņēmu arī piedāvājumu strādāt par zinātnisko līdzstrādnieku kāda uzņēmuma pētniecības laboratorijā. Biju ļoti saviļņots par šo iespēju, jo tā bija lieliska iespēja tālākai izaugsmei un pētniecības iestrādēm. Mani vecāki ļoti lepojās ar to, ko man bija izdevies sasniegt un atbalstīja arī turpmākai izaugsmei. Pagaidām savu karjeru saistu ar ārzemēm un privātajiem uzņēmējiem, jo tur apgrozās ievērojami finanšu līdzekļi, kas Latvijā zinātnē tuvākajā laikā noteikti netiks ieguldīti.