webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Siltumsūkņi September 17, 2014

siltumsūkņi commodus.lvSiltumsūkņi ir ierīces, kas izmanto kādu atjaunojamo resursu, lai sildītu telpas. Tie iedalās pēc to izmantotā siltuma avota – gaisa, ūdens un zemes. Siltumsūkņi ir pašlaik modernākais un videi draudzīgākais apkures veids, jo tie patērē atjaunojamus resursus, kā arī to uzstādīšana bieži vien ir daudz lētāka nekā centrālās apkures sistēmas izveide.

Gaisa siltumsūkņi ir visērtāk un visātrāk uzstādāmā apkures tehnika. Tas sastāv no diviem blokiem, no kuriem vienu izvieto sienas ārpusē, savukārt otrs atrodas iekštelpās. Bloki ir savstarpēji saistīti, un filtrē un uzsilda gaisu. Tādējādi tiek nodrošināta ne vien apsilde, bet arī tiek veikta svaigā gaisa aprite.  Uzstādot gaisa siltumsūkņus, nav nepieciešams veikt ļoti lielus būvdarbus, nekādas rakšanas, nekādu lieku izdevumu par apkures cauruļu ievilkšanu utt. Piedevām, gaisa sultumsūkņus iespējams izmantot kā kondicionierus vasarā!

Savukārt par gaiss-ūdens siltumsūkņu lietošanu derētu padomāt, ja tev jau mājās ir centrālās apkures sistēma, bet vēlies videi draudzīgāku, efektīvāku alternatīvu apkures katlam.  Gaiss-ūdens siltumsūkņi izmanto gaisu, lai sildītu ūdeni, kas savukārt tālāk cirkulē pa parastajām apkures caurulēm. Nevajag baidīties – šie siltumsūkņi darbojas arī tad, kad āra temperatūra noslīd līdz -25 grādiem! Ūdens-gaiss siltumsūkņi var samazināt tavas apkures izmaksas līdz pat 75 procentiem! Atšķirībā no parastajiem gaisa siltumsūkņiem, gaiss-ūdens siltumsūkņi ražo ne vien siltumu, bet arī karsto ūdeni. Tas ir ļoti efektīvs apkures veids!

Zemes siltumsūkņi jeb ģeotermālie siltumsūkņi nodrošina apkuri no zemes siltuma. Visbiežāk, lai šie siltumsūkņi patiešām apmaksātos, nepieciešams samērā liels zemes īpašums, kurā izvietot kolektora kontūru – cauruļu sistēmu, kuru izmanto siltuma savākšanai. Mazākos īpašumos iespējams veikt arī speciālus dziļurbumus. Viens ir skaidrs, ierīkojot šos siltumsūkņus bez rakšanas darbiem neiztikt! Toties, ja esi  gatavs to darīt, lieliskie siltumsūkņi būs ļoti efektīvs siltuma ieguves veids un atmaksāsies pāris gados. Zemes siltums nekur nepazudīs, un būsi pilnīgi neatkarīgs no dažādām kurināmā svārstībām utt. Lai gan zemes siltumsūkņu ierīkošanā jāiegulda vairāk pūļu, tas ir visefektīvākais un ilgtermiņā izdevīgākais no siltumsūkņu veidiem!


Categories: Uncategorized