webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Spēcīgs CV ir pirmais solis pretī darba intervijai. April 27, 2016

Kad runa ir par jauna darba meklējumiem, tava autobiogrāfija ir biļete, kas paver iespēju tikties ar potenciālo darba devēju klātienē. Bet, kā panākt to, lai tavs pieteikums tiek pamanīts starp visiem pārējiem? Tas ir salīdzinoši vienkārši, tiklīdz tu zini pareizos soļus, kā to izdarīt. Visa pamatā slēpjas spēja pasniegt savas spējas un pieredzi tā, lai tās atbilst darbam, kuram piesakies. Bet ko darīt gadījumā, ja tavas spējas īsti neatbilst prasībām? Zemāk ir daži padomi, kas varētu palīdzēt veiksmīga CV radīšanā. 

Sāc ar struktūru

Nav pareiza vai nepareiza veida, kā rakstīt darba gājuma un pieredzes aprakstu, tomēr ir lietas, kas tajā noteikti būtu jāiekļauj, tostarp: personīgā un kontaktinformācija, izglītība un iegūtā kvalifikācija, darba pieredze, prasmes, kas būtu derīgas konkrētajam amatam. Tāpat var iekļaut informāciju par hobijiem, personīgajām interesēm un sasniegumiem. Arī atsauces no iepriekšējiem darba devējiem var kalpot kā papildus pluss.

Pieturies pie divām A4 lapām

Spēcīgs CV ir īss un kodolīgs, bez liekas un konkrētajai pozīcijai nevajadzīgas informācijas. Tā kā ne vienmēr visu pieredzi var aprakstīt iekļaujoties vienā A4 lapā, tad divas A4 lapas ir optimālais apjoms. Izvērtē, vai tiešām vēlies savā darba gājuma aprakstā iekļaut mazsvarīgu informāciju, kas tikai novērš uzmanību no svarīgā.

Gaumīga pasniegšana

Agrāko standartu sāk aizstāt interesanti, krāsaini CV infografiku veidā, kas uzrunā daudz vairāk. Internetā ir ļoti daudz veiksmīgu piemēru, tostarp var atrast arī speciālas veidnes, kas dažu minūšu laikā ļauj izveidot stilīgu un mūsdienīgu autobiogrāfiju Tomēr, ja ir vēlme pieteikties darbā valsts sektora uzņēmumos vai citās nopietnās iestādēs, tad, iespējams, vislabāk pieturēties pie pārbaudītām vērtībām – rūpīgi sagatavota un pārskatāma tumša teksta uz baltas A4 lapas.

Pieskaņo CV vajadzīgajai lomai

Kad esi izpratis visu par pozīciju, uz kuru kandidē, pielāgo savu kandidatūru tieši šai lomai. Atceries, ka nav tādas lietas kā vispārējs CV. Kas der visam, tas neder nekam. Katram pieteikumam, ko sūti potenciālajam darba devējam, ir jābūt pielāgotam atbilstošajai vakancei. Nenoslinkojot un ieguldot nelielas pūles pieteikuma rediģēšanā, tas noteikti sasniegs darba devēja uzmanību.

Iekļauj atsauksmes

Ja ir iespējams, norādi savu bijušo darba devēju kontaktinformāciju, kas vajadzības gadījumā būtu ar mieru sniegt atsauksmes par Tavām prasmēm un pieredzi. Ja nekad iepriekš neesi strādājis algotu darbu, tad tie var būt arī pasniedzēji, vai, piemēram, prakses devēji.


Tags: Categories: Uncategorized