webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

Tev sāp mugura? Nesamierinies, meklē palīdzību. June 9, 2016

Muguras sāpes ir vienas no izplatītākajām, kas ikdienā piemeklē daudzus cilvēkus. Ar šīm sāpēm mēdzam samierināties, ignorēt tās, kamēr vēl stāvoklis nav kritisks. Tomēr muguras sāpes var pamatīgi bojāt ikdienas dzīves kvalitāti, tāpēc sāpju novēršana būs īsts atvieglojums. Kā atbrīvot sevi no muguras sāpēm?

Īslaicīgi risinājumi – medikamenti

medikamentiJebkuru sāpju gadījumā pirmā palīdzība var būt dažādi pretsāpju medikamenti. Muguras sāpju gadījumā tie var būt arī īpaši plāksteri vai ziedes, kas sniegs uz kādu brīdi atvieglojumu, mazinot sāpes. Ja zināt, ka muguras sāpes izraisījis kāds konkrēts notikums – sastiepums, kritiens, sports, tad šāda medikamentoza terapija būs piemērota. Bet, ja sāpes ir regulāras un nomācošas, tad vislabāk ir meklēt ārsta palīdzību, jo nav zināms, vai iemesls nav kādas nopietnākas veselības problēmas.

Atrast un novērst cēloni

Noskaidrot muguras sāpju cēloni vislabāk varēs mediķi, kuri veiks vajadzīgās analīzes, izmeklējumus. Atrodot patieso sāpju cēloni, būs daudz vieglāk situāciju uzlabot. Varbūt būs nepieciešama operācija, varbūt fizioterapija. Runājot par fizioterapiju, jāpiemin, ka daudzos gadījumos hroniskas muguras sāpes izraisa neergonomiska ikdienas darbu veikšana.

Katram jāpadomā, kā iekārtota viņa darbavieta, kāda ir guļvieta, kā jūs ceļat un nesat smagumus, aprūpējat mazus bērnus, kādā pozā lasāt gramatu un strādājat pie datora. Tas viss ļoti var ietekmēt muguras pašsajūtu. Ja nezināt, kā ergonomiski veikt ikdienas aktivitātes, tad fizioterapeits sniegs atbilstošus padomus un arī pratiski parādīs paņēmienus, ko ieviest savā ikdienā, lai mazinātu slodzi uz muguru, jo fizioterapeits ir funkcionālais speciālists ar augstāko izglītību.

Ārstnieciskā vingrošana

vingrošanaFizioterapeita vadībā var apmeklēt arī ārstniecisko vingrošanu, kas gan uzlabos kopējo ķermeņa labsajūtu un formu, gan mazinās slodzi uz muguru. Īpaši noderīga šāda vingrošana ir sēdoša darba darītājiem, arī jaunajām māmiņām, kuras tiešām bieži cieš no muguras sāpēm, ko izraisa gan izmaiņas slodzē uz muguras muskulatūru, gan mazuļa ikdienas aprūpe. Ārstniecisko vingrošanu var apmeklēt gan grupās, gan individuāli.

Atsevišķas grupas tiek veidotas tieši grūtniecēm, lai stiprinātu ķermeni gan dzemdībām, gan pēc dzemdību periodam. Vingrošana ir saudzīga, pielāgota arī pacientiem ar dažādām pamatslimībām. Tā palīdzēs atjaunot enerģiju, izkustināt visas muskuļu grupas, mazināt spriedzi ķermenī un arī atbrīvot prātu. Iespēju, vingrojot novērst muguras sāpes un uzlabot pašsajūtu, varat meklēt sev tuvakajā poliklīnikā vai Rehabilitācijas nodaļā.