webpasaule.eu
Jaunumi interneta pasaulē

VCA poliklīnikas – ērta pierakstu sistēma un plaši pieejami pakalpojumi February 22, 2016

No medicīnas sistēmas mēs parasti sagaidām efektivitāti, pieejamību un iespēju saņemt pēc iespējas plašākus valsts apmaksātus pakalpojumus. Tomēr realitāte ir tāda, ka šobrīd lielākā daļa veselības aprūpes sistēmas ir pacientiem nedraudzīga – garas rindas, zema kvalitāte un neatbilstoša attieksme.

vcaTieši šo nepilnību dēļ daudzi pacienti meklē uzticamu un kvalitatīvu medicīnas pakalpojumu sniedzēju, izvērtē visus kritērijus, lai atrastu sev un savai ģimenei labāko veselības aprūpi. Lai to visu piedāvātu Latvijas iedzīvotājiem, 2011. gadā tika dibināta „Veselības centru apvienība” (VCA), kas līdz šim brīdim izaugusi par trīspadsmit poliklīniku un medicīnas centru apvienību.

Tā piedāvā kvalitatīvus, viegli pieejamus un plaša spektra medicīnas pakalpojumus daudzviet Rīgā un vairākās vietās arī citur Latvijā. Par visām vietām, kur atrodamas VCA medicīnas iestādes, var uzzināt VCA mājas lapā http://www.vca.lv/ . Turpat arī varēsiet sīkāk izpētīt un paši izmantot VCA izveidoto efektīvo elektronisko pierakstu sistēmu.

VCA e-poliklīnika

vcaMēs visi zinām cik neciešami ir brīži, kad jāmēģina sazvanīt kādas medicīnas iestādes reģistratūra, lai pieteiktos uz izmeklējumu. Daudzas minūtes jāgaida savienojums un jāklausās nomierinoša mūzika, bet galu galā tiekam aplaimoti ar tekstu, ka visi darbinieki ir aizņemti. Un tas pats atkārtojas, kad zvanam vēlāk, pēc stundas vai īsi pirms darba laika beigām.

VCA šāda veida problēmu ir veiksmīgi risinājis, izveidojot elektronisko registrēšanās sistēmu, lai atslogotu tālruņa līnijas un ļautu zvanu veikt tiem pacientiem, kuri neprot vai nevar izmantot internetu. Kā darbojas VCA e-poliklīnika? VCA mājas lapā jāizvēlas saite, kas ved uz e-poliklīniku, un tur jāatzīmē jums aktuālā informācija – procedūra vai speciālists, kas nepieciešams, vēlamais laiks, diena, jāatstājs savi kontakti. Šos pierakstus regulāri apstrādā reģistratūras darbinieki, salīdzina tos ar iespējamajiem pakalpojuma saņemšanas laikiem un paši piezvana pacientam, lai vienotos un apstiprinātu vizīti. Šāda sistēma ir apliecinājusi savu efektivitāti.

Pakalpojumu pieejamība

VCA spējusi izveidot tādu veselības aprūpes modeli, kas nodrošina gandrīz jebkuru pakalpojumu pieejamību jau tuvākās nedēļas laikā, nedaudz ilgāk gan jāgaida uz valsts apmaksātajiem pakalpojumiem, bet sistēma vienalga ir daudz efektīvāka par lielā daļā slimnīcu nodrošinātajām. VCA poliklīnikas ir izvietotas Rīgā gandrīz katrā mikrorajonā un centrā, lai pacients varētu apmeklēt to, kura atrodas tuvākā un ērtākā vietā. VCA mērķis ir pacienta ērtības, visi pakalpojumi vienkopus un draudzīgas cenas maksas pakalpojumiem.